Částí ulice, která je nejdelší v Židenicích, řidiči v budoucnu projedou pouze směrem od Meluzínovy ulice k Hrozňatově. „Viniční je velmi úzká a auta tam mají problém se vyhnout. Tím spíše, když po jedné straně silnice řidiči parkují. O problému jsme v minulosti debatovali s občany a došli k závěru, že jiné řešení než zřídit jednosměrku není,“ uvedl židenický místostarosta Petr Kunc.

Změny značení
-kdy: Od září 2020
-do té doby: Viniční ulice na etapy uzavřena kvůli opravám kanalizace a vozovky
-podoba změn: Jednosměrka od Meluzínovy po Hrozňatovu ulici
-Jednosměrka od Vinařického po Škrochovu ulici
-Jednosměrný provoz v části Hrozňatovy, Škrochovy a Meluzínovy ulice

Změnu značení vítá vedení základní školy. Upřednostnili by však jednosměrku v opačném směru. „Více rodičů přijíždí ke škole od Hrozňatovy ulice. Nově tak budou muset objet kolečko navíc. I tak úprava silnici v místě určitě uleví,“ vysvětlil zástupce ředitele Pavel Horák.

Jen jedním směrem nově ulicí projedou řidiči také v úseku od ulice Vinařického po Škrochovu.

V současnosti je část Viniční neprůjezdná. „Na místě se opravuje kanalizace. Rekonstrukce rozdělená na několik etap potrvá ještě více než rok. Po jejím skončení ulici otevřeme už jako jednosměrnou. Zmenší se provoz a navíc přibudou parkovací místa,“ dodal Kunc.

Názory místních na změnu se různí. „Někdo bude vždy nespokojený. Ale radši ujedu o něco víc, než abych tu každé ráno čekal,“ řekl třeba Jakub Třešnička