Málokdo tuší, že Veselý pochází z malé obce o počtu ani ne tisíc obyvatel. Místní to těší. Podle místostarosty Romana Pokorného však přestože se hudebník k jižní Moravě hrdě hlásí, to, že pochází právě ze Starovic, mnoho lidí neví. „Zdeněk Veselý je šikovný muzikant a máme z něj radost. Jen je škoda, že Starovice málo prezentuje. Když už, zmiňuje hlavně Hustopeče. Asi tím, že je to větší město,“ uvažuje místostarosta.

Zdroj: Youtube

Že se obec díky slavnému rapperovi stane známější, doufají i Starovičtí. „O Redzedovi jsem se v uplynulých dnech dozvěděl z médií. Jsme rádi, třeba to někoho k návštěvě obce přivede,“ uvedl například Tomáš Švec.

Kříž jako vzpomínka na původní německé obyvatelstvo ve Starovicích.
Jako vzpomínka přibyl ve Starovicích kříž. Obnovené jsou i pomníky na hřbitově

Někteří ho navíc dobře znají. „Známe se osobně, chodili jsme spolu na základní školu. Je o dva roky starší. Je úžasné, že se dokázal takhle vypracovat,“ podělil se Jan Losa.

Metalový rapper je aktuálně na turné své nejnovější desky Noise at a Funeral. V únoru se chystá svoji muziku vyvézt i za hranice. Představí ji po klubech na Slovensku, Rakousku a Německu. Svůj úspěch vysvětluje následovně. „Je to asi klišé, ale je to pílí,“ uvedl pro Českou televizi.