Svůj stánek má od pondělí na akci i brněnský dopravní podnik. „Vedle kostela svatého Tomáše budeme lidem prezentovat systém elektronického odbavování cestujících. Každé odpoledne pak zájemci na Moravském náměstí uvidí i nový přírůstek podniku a to autobus Iveco Magelys pro handicapované,“ uvedla mluvčí podniku Barbora Lukšová.


Program připravila i společnost Kordis, která má na jihu Moravy na starost chod integrovaného dopravního systému. Zájemcům ve středu a čtvrtek otevře budovu Centrálního dispečinku v Nových sadech.


Moravské náměstí ve středu hostí i akci Brno bez bariér brněnského magistrátu. Lidé si vyzkouší třeba jízdu na vozíku nebo vedení nevidomého.


Na stejném místě najdou zájemci i stánek Informační kanceláře Evropského parlamentu. „Prohlédnou si v něm elektromobily a dozví se o novinkách v e-mobilitě,“ vysvětlil Jan Pátek z informační kanceláře.Ve stánku Nadace partnerství zase lidem s pomocí dopravní kalkulačky spočítají, jaké výdaje je jejich auto stojí.


Týden mobility neopomene ani děti, pro které v pátek Dům dětí a mládeže Brno přichystal v Tuháčkově ulici závod na koloběžkách. Akce potrvá do pátku.