O své dojmy se podělil i se svými fanoušky na Facebooku. „Naprostá bomba. Je nás tu hodně. Držíme něco neuvěřitelného. Něco, po čem jsem celý život toužil," svěřil se Jakub Vágner.

Že chytí v České republice rybu, která měří přes 260 centimetrů, podle svých slov nevěřil. „Je to tam, přes třicet let odříkání," řekl. Prvního sumce chytil v devíti letech. „S ploutvemi je určitě širší než já," uvedl Vágner o 261 centimetrů dlouhém sumci.

Trvalo zhruba dvacet minut, než Vágner dostal obří rybu ke břehu. „Obrovská hlava mi leží u nohou a ocasní ploutev ani nevidím. Tak širokou rybu jsem v této délce neviděl ani v Itálii. Pro sebe si říkám, že musí mít 260. Jen se mi tomu stále nechce věřit. Vzpomínám na mou loňskou 250tku z Orlíku, ale tohle je ryba z úplně jiné kategorie! Můj mozek mi stále nepobírá…. Taková ryba v České republice!!!! První míra ukazuje 261. Dvě další 262. Křičím radostí. 261 centimetrů a nějaký ten centimetr už dál neřeším. Prožívám okamžik, na který jsem čekal 33 let, co se lovu sumců věnuji," popsal Vágner chvíle bezprostředně po chycení.

Ve stejný den se Vágnerovi daří chytit ještě dalšího sumce s délkou 215 centimetrů.

Jste také fanoušky do rybaření? Pochlubte se vými úlovky na ryby@denik.cz. Rádi snímky zveřejníme.

close Banner ryby info Zdroj: Jan Lakomý zoom_in