Rekonstrukci za sedmapadesát milionů korun zahájili pracovníci odborné firmy už na začátku letošního roku. „S otevíráním pro plavce však zatím moc nepočítáme. Vzhledem ke zkušenostem z minulých let totiž již v září nebývá vhodné počasí pro koupání,“ upozornil Hastík.

Možnost případného zprovoznění venkovního bazénu pro zájemce již na podzim zástupci města ještě posoudí. „Počasí samozřejmě sehraje podstatnou roli. Zatím je to ale předčasné, když není investice hotová a předaná,“ potvrdil mluvčí vyškovské radnice Michal Kočí.

Oproti dřívějším plánům se práce zdržely. Otestování zrekonstruovaného bazénu a vodních atrakcí totiž plánovali ve městě původně už o prázdninách. Příčinou byla omezení spojená s koronavirovou krizí. „Dodavatel se s tím musel vypořádat. Pískové filtry a mnohé další komponenty byly totiž objednané ze zahraničí. Z důvodu zastavení výroby v Itálii, ve Španělsku a na Slovensku se rekonstrukce mírně protáhla,“ popsal vyškovský místostarosta Roman Celý.

Kromě drah pro kondiční plavání využijí návštěvníci masážní trysky, lavice a pololehátka, vodní číše i vodní chrliče, velká skluzavka nebo třeba houpací záliv. „Přihlížíme totiž k tomu, že dnešní venkovní plavecké areály slouží především k odpočinku,“ dodal Celý.

Rekonstrukci si areál vyžádal v souvislosti s jeho nevyhovujícím stavem. „Venkovní bazén vznikal v letech 1979 až 1982, o dva roky později absolvoval kolaudací. O jeho kompletní rekonstrukci se uvažovalo již před dvaceti lety při tehdejší rekonstrukci kryté části, nakonec však došlo pouze k dílčím úpravám technologií a zelených částí areálu,“ připomněl mluvčí města Kočí.