Stavbaři už dokončili opěrnou zídku, rozhrnutá je také zemina, i když podle starosty ještě ne finálně. „Objednávali jsme teď projekční práce, abychom mohli vysoutěžit zhotovitele dílčích stavebních objektů a mohli pak co nejdříve začít nabízet nová hrobová místa obyvatelům," zmínil Novák. Projekční práce mají být hotové do konce března.

Kapacitu hřbitova plánují Pohořeličtí rozšířit o zhruba 350 míst. „Nové pohřebiště bude řešené velkoryseji. Teď když pohřbíváme, tak lidé pomalu šlapou po sousedních hrobech, prostor je tam velmi stísněný," podotkl před časem tehdejší místostarosta Josef Svoboda.

Organizace Girasole Hustopeče pomáhá nevyléčitelně nemocným a umírajícím lidem.
Vracení dotací Nadaci Agrofert? V Hustopečích vyhrál Pavel, na rozdíl od 1. kola

Nyní je jenom v Pohořelicích kolem šesti set hrobových míst, další jsou pak na hřbitovech v místních částech Nová Ves a Smolín. Dohromady je jich zhruba sedm set. Po rozšíření vzniknou na pohořelickém hřbitově místa pro jednoduché, dvojité i urnové hroby. Představitelé města počítají i s parkovištěm. „Vznikne tam i zasakovací objekt pro dešťovou vodu z parkoviště," doplnil Novák.

Do budoucna tam má vzniknout i smuteční síň pro obřady. Nyní podle představitelům města mají lidé obřad v kostele, pokud jsou pokřtění, nebo využívají krematorium v Brně, smuteční síň v Hustopečích nebo obřadní síň v Rajhradě. Nová síň je ale zatím vzdálená budoucnost.