A přihlížet tomu můžou návštěvníci zoo. „Balíčky rozložíme v ubikaci vánočně vyzdobené větvičkami a stromečky. Šimpanzi si je pak rozbalí a najdou oříšky, hrozinky nebo granule,“ popsala mluvčí zahrady Marie Blahová.

Po šimpanzích se dočkají dárků i velké kočkovité šelmy. Dostanou pořádné syrové steaky. „Buď hovězí nebo vepřové. Krmení tygrů je zaměřené na komentovanou prohlídku. Už od porcování masa se o ni postará náš ošetřovatel,“ přiblížila Blahová.

Malý dárek čeká také na mlsné jazýčky obyvatel vyškovského zooparku. Od soboty dostávají jeho návštěvníci k zakoupené vstupence balíček krmení pro zvířata zdarma díky akci Sváteční zoo. Potrvá až do 2. ledna. „Zveme při ní na sváteční procházku ztichlou zoo, na níž bude k vidění jedinečný betlém ze sena vyrobený přímo na tuto akci v životní velikosti. Kromě toho se lidé pokochají dřevěným ručně vyřezávaným betlémem od vyškovského umělce Jaromíra Kotisy. Čekají na ně také výtvarné dílny, ve kterých dozdobí náš statek,“ popsala mluvčí zooparku Andrea Kroutilíková.

Obdarovat se můžou i návštěvníci navzájem. „Stačí, když doma najdou malou věc, která se jim už nehodí, ale někomu jinému by mohla udělat radost. U nás pod stromečkem si vezmou připravený dárek a svůj zabalí a dají pod stromek,“ vysvětlila Kroutilíková. Dodala, že zaměstnanci zoo chystají další aktivity, které nechávají jako překvapení.

Zoopark bude otevřený vždy od devíti ráno do čtyř hodin odpoledne .