První stupeň nebezpečí platí pro jižní Moravu od úterní třetí hodiny odpolední do středeční třetí hodiny ranní. „ Na jihozápadě Českomoravské vrchoviny a Jihomoravského kraje se objeví silné bouřky až během večera a noci. Doprovázet je mohou nárazy větru kolem pětašedesáti kilometrů v hodině, přívalový déšť s úhrny i kolem třiceti milimetrů a menší kroupy,“ upozornili odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu.

Na jižní Moravě se varování týká Znojemska a části Brněnska a Břeclavska. Bouřky mají následně slábnout, zvedat ale mohou některé vodní toky. „V oblastech zasažených výraznějšími srážkovými úhrny může docházet k rozvodnění menších toků a lokálnímu zatopení,“ doplnili meteorologové.

Obec Suchý na Blanensku a tamní rybník v noci z pátku na sobotu.
Polární záře nad jižní Moravou. Unikátní podívaná. Zachytili jste ji také?

Kroupy i prudké srážky potrápily v neděli ráno Vysočinu. Krajem totiž v brzkých hodinách prošly silné bouřky. Řeka Sázava ve Žďáru nad Sázavou vystoupala na druhý povodňový stupeň.

Výstraha meteorologů platná od úterního odpoledne. Zdroj: ČHMÚVýstraha meteorologů platná od úterního odpoledne. Zdroj: ČHMÚ