V pátek bude polojasno až oblačno. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi osmadvaceti až jednatřiceti stupni. Foukat bude slabý proměnlivý vítr. Odpoledne a k večeru se ojediněle mohou objevit přeháňky a bouřky.

To v sobotu už bude na obloze převládat jasno až polojasno. Během dne pak bude místy přechodně i oblačno, přeháňky a bouřky však budou spíše výjimečné a spíše na východě a severu kraje. Nejvyšší denní teploty naměříme mezi devětadvaceti a dvaatřiceti stupni. Foukat bude slabý proměnlivý vítr.

Zdroj: Youtube

Jasno až polojasno nás čeká také v neděli. K večeru při zvětšené oblačnosti se pak mohou objevit přeháňky nebo bouřky. I v neděli však bude jejich výskyt pouze ojedinělý. Denní teploty pak budou atakovat hranici čtyřiatřicet stupňů a budou tak nejvyšší z celého víkendu. „Neděle bude nejteplejším dnem z celého víkendu. Maxima budou v neděli nad tropickou třicítkou na většině našeho území, kdy naměříme mezi třiceti až čtyřiatřiceti stupni. Po ránu může být i tropická noc. To znamená, že teploty neklesnou pod dvacet stupňů, nejčastěji ale naměříme kolem osmnácti,“ uvedla meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu Tereza Matušková.

Lékaři lidem doporučují především ochranu před slunečním zářením a dostatečný příjem tekutin. Při dodržování pitného režimu by však neměli zapomínat ani na minerály. „Lidé by se neměli vystavovat přímému slunci a pokrývkou si chránit nejen hlavu, ale celé tělo. Pokud se budou vyskytovat někde u vody, neměli by zapomínat ani na používání krémů s vysokým ochranným faktorem. Dodržovat by měli také pitný režim. Rozhodně by se však měli vyhnout alkoholickým nápojům a pít by neměli ani čistou vodu. Je třeba totiž myslet na dostatečný příjem minerálů. V tomto směru jsou vhodné minerálky, případně i ledový hořký čaj,“ popsal praktický lékař Jiří Bartoš.

Návrat tropů do Brna vyhnal lidi k vodě. Takto to vypadalo v úterý na zaplněném koupališti na Kraví hoře v Brně.
Návrat tropů do Brna: hlava na hlavě, ručník vedle ručníku a zaplněná koupaliště

Teploty by přitom podle meteorologů neměly klesat ani následující týden. Do úterka by se nejvyšší denní teploty na našem území měly pohybovat mezi devětadvaceti a třiatřiceti stupni. Od poloviny týdne by se pak dokonce měly vyrovnat nedělním maximům. Čekat by nás měly i tropické noci. Pršet bude naopak málo.