Autoři se drží originálních dialogů i hudby. Práva koupili v zahraničí na tři roky. „Měli jsme obavy, že to bude propadák, že Vinnetou už děti a mladou generaci nebude zajímat. Opak je pravdou, jeho odkaz stále žije,“ řekl Deníku Rovnost šerif městečka Luboš Jerry Procházka.

Železnice s lokomotivou, dobový saloon, nádraží a indiánské pueblo přijdou sice po sezoně pryč, ale za rok je nahradí další jedinečná show. „Jednáme o právech k představení na motivy filmu Poklad na Stříbrném jezeře. Pokračujeme s týmem špičkových kaskadérů a profesionálních herců. V představení si zahrají také příznivci našeho městečka. Bude to velké. Kulisy se spoustou vody a akčních scén. Stejně jako nyní se chceme striktně držet filmové předlohy,“ nastínil plány Procházka.

Městečko ale žije také dalším programem. Novinkou letošní sezony je expozice sokolníků s ukázkami letu a krmení dravých ptáků. Nahradí někdejší lanové centrum, které zničila kůrovcové kalamita. „Dravci si dokonce zahrají i ve westernových přestaveních Vinnetou I a Geronimo, kde budou létat nad hlavami diváků,“ doplnil Procházka.

Bezmála čtvrt století stojí za Boskovicemi westernové městečko. Vybudoval ho a stará se o něj Luboš Jerry Procházka. Plány má na dalších dvacet let.
Splnil jsem si sen z dětství, říká boskovický šerif Jerry Procházka

Zázemí areálu zpestří zastřešené diorama Divokého západu s vláčkem a figurkami. Venku je doplní indiánské stany, bludiště a občerstvení. Děti se také nově vydají po stopách legendárních Sedmi statečných. Obdivovat budou i parní lokomobilu, kterou do areálu zapůjčila boskovická Střední škola Andre Citroëna. Vstupné se oproti loňsku zvedlo o zhruba deset procent.

„Letos o prázdninách se chystáme, že se do westernu v Boskovicích vypravíme s manželkou a se syny. Už jsme tam dlouho nebyli. Je to super tip na výlet s rodinou a spousta zážitků,“ řekl Lukáš Němec z Blanska.

Ročně navštíví městečko s kulisami Divokého západu v Boskovicích zhruba sto tisíc turistů. Jeho historie se začala psát před třiceti lety. Rozkládá se na ploše zhruba sedmnáct hektarů na místě bývalé pískovny. Tu si Procházka s přáteli pronajal v 90. letech. Postavili tam týpí a zájemcům ukazovali, jak žili indiáni. Později z něj vybudoval westernový zábavní park.