Na těchto linkách S2 a S3 obnoví posilové spoje. „Do provozu se vrátí i několik spojů na linkách S6 mezi Brnem a Nemoticemi a S8 mezi Břeclaví a Mikulovem,“ doplnila mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Provoz na kolejích se od pondělí vrátí téměř do plného stavu. Ještě měsíc vlaky kvůli výluce nesvezou cestující na lince S21 v úseku mezi Boskovicemi a Velkými Opatovicemi. Nadále nevyjedou noční spoje a přeshraniční linky.

Ilustrační foto
Zapáchá, nepojede. Cestující po dvaceti letech čekají změny v přepravním řádu

Právě co nejrychlejší návrat mezistátních spojů si přeje cestující Roman Matulík. „Za pondělní obnovení vlakových spojů v kraji jsem ale rád,“ sdělil.

Kraj usiluje o brzké obnovení vlaků mezi Znojmem a rakouským Retzem. „Po schválení změny režimu na hranicích s Rakouskem a Německem vládou jsme požádali České dráhy o sdělení, od jakého nejbližšího termínu budou schopné obnovit přeshraniční železniční dopravu,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Roman Hanák.

Po pondělí tak zůstane v platnosti už pouze malá část omezení na železnici v kraji. „Týkají se víkendových večerních spojů a dále linky S91 mezi Veselím nad Moravou a Strážnicí. Nepojedou zatím ani spěšné vlaky Javořina na lince R56 z Brna přes Kyjov, Veselí nad Moravou a Uherský Brod do Vlárského průsmyku a zpět a nostalgické vlaky Českých drah mezi Břeclaví a Lednicí," vyjmenovala Rajnochová.

Mládě sojky zachráněné z hlubokého příkopu v centru Brna.
Jedno mládě spadlo do příkopu, druhé běhalo u kolejí. Sojky zachránili strážníci