Cestou z Ostravy do Domažlic jej postupně doprovázelo na osm a půl tisíce cyklistů. „Asi před jedenácti lety jsem na vysokém kole doprovázel při jedné charitativní akci skupinu cyklistů z Bratislavy do Znojma. Když jsme dojeli do cíle, zaznělo tam, že výtěžek bude věnovaný chlapci, který absolvoval onkologickou léčbu. To mne inspirovalo, abych udělal něco podobného,“ naznačuje vznik veřejné cyklotour Na kole dětem.

Do akce se zapojují města i obce, k nepřehlédnutelnému Zimovčákovi na vysokém kole se postupně přidávají stovky a stovky cyklistů. „Řídíme se čtyřmi P: Pomoc, partnerství, poznání a pohyb. Jízdou v pelotonu pomáháme dětem, které skončí onkologickou léčbu. Roční výtěžek dělá asi tři sta padesát tisíc korun. Tyto peníze nezachrání zdravotnictví, ale asi čtyřem stovkám dětí ročně pomohou uhradit léčebné pobyty, které jim vyberou lékaři,“ přibližuje Zimovčák.

Sportovce nejvíce těší rozzářené oči dětí, které se k pelotonu přidávají. „Jezdí s námi i osobnosti, ale když vidím radost dětí, je to pro mne to nejhezčí,“ svěřuje se vedoucí projektu Zimovčák.

Cyklisté se na trase potkávají i s nepříjemnostmi. „Řada řidičů, když mě vidí, si asi říkají, co je to za blázna. Někteří jsou i agresivnější a zlobní. Naštěstí nám vždy na trase bezvadně pomáhají policisté, kteří zajišťují bezpečnost všech,“ chválí policii známý sportovec.

Už nyní připravuje jubilejní, desátý ročník akce. „Start bude v Aši, ale víc neprozradím. Chci, abychom měli pro lidi překvapení,“ uzavírá jednašedesátiletý sportovec.