Ještě letos by měly začít stavební práce na silnici II/430 mezi obcí Rohlenka a Holubicemi. Na realizaci bylo vyčleněno z rozpočtu Jihomoravského kraje 36,5 milionu korun. Přípravy na příští rok začnou na úsecích Veselí nad Moravou – Hroznová Lhota a také na silnici III/15276 v Ořechově na ulici Sokolská. V neposlední řadě se příští rok začne rekonstruovat Komenského ulice v Bučovicích.

V Krumvíři začnou práce nejdříve v roce 2026, konkrétně se jedná o silnici II/380. Na financování se bude podílet Správa a údržba silnic JMK společně s obcí Krumvíř. „V rámci projekce počítáme i s rekonstrukcí mostu evidenční číslo 380-013. Ve spolupráci s obcí Krumvíř dojde na úpravu chodníků a nástupišť autobusových zastávek, včetně realizace nového osvětlení,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu Jiří Crha. V roce 2026 se plánuje také kompletní rekonstrukce na silnici II/393 v trase Oslavany – Ivančice.

Řádově druhou nejvyšší investici radní schválili na rekonstrukci úseku mezi obcí Říčany a Rosicemi. Rekonstrukce silnice III/00215 v délce 3,5 kilometru vyjde na přibližně 62 milionů korun. „Tady předpokládáme kompletní výměnu obrusné vrstvy vozovky a obnovu porušených konstrukčních vrstev, včetně odvodnění s tím, že budou doplněny propustky pod hospodářskými sjezdy,“ popsal náměstek Crha. Předpokládaný termín realizace je stanoven na 2027-2028.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Paličkou na maso málem zavraždil expartnerku. Násilník dostal osmnáct let

Paličkou na maso málem zavraždil expartnerku. Násilník dostal osmnáct let | Video: Terezie Heinz