Skvělá zpráva pro rodiče malého Martínka. Díky obrovské ochotě lidí a zapojení celebrit i některých drobných podnikatelů se neskutečná částka 100 milionů korun vybrala prakticky za pár dní. Martínek tak může podstoupit léčbu, která má potenciál zachránit mu život. Bez ní by velmi pravděpodobně zemřel mezi 5 až 7 rokem věku.

Stačí jediná injekční aplikace léku UPSTAZA na zahraniční klinice a stav chlapce má velký potenciál se mnohonásobně zlepšit. Zahraniční i někteří naši lékaři se v případě tohoto léku obracejí na studie, které cítí v léku velký potenciál, díky několikrát potvrzené bezpečnosti a dobré toleranci této genetické léčby. A tu si dnes Martínek může dovolit!

close Kvůli syndromu AADC vyžaduje Martínek neustálou péči. info Zdroj: se svolením Tomáše Zatloukala zoom_in Kvůli syndromu AADC vyžaduje Martínek neustálou péči.

Miliony naskakovaly po hodinách

Kdo se o průběh sbírky trochu víc zajímal, mohl vidět, že milionové částky přibývaly skutečně po hodinách, ne-li rychleji. Ve chvíli, kdy se do sbírky zapojila i Nikol Štíbrová, bylo ve sbírce něco kolem 8 milionů korun a sbírka se už tak rychle nenavyšovala.

Nikol však na svém instagramovém profilu ohromně zabojovala a vyzývala lidi, aby přispěli, protože i každá jedna koruna se počítá. Následně sledující informovala o tom, jak rychle se sbírka začala navyšovat.

„Rodiče Martínka každý den vstávají a usínají s vědomím, že pro jejich těžce nemocného chlapečka existuje na světě účinná léčba. Ta ale stojí sto milionů. Sto. Milionů. A pojišťovna ji odmítla proplatit. Jaké zoufalství asi musí prožívat. Tuhle sbírku mi posíláte už pár dní. Ano, není neděle, není vylosovaná, ale tohle nemůžeme nechat být. Tohle není nedosažitelná částka, pokud se zúčastníme sbírky všichni. Každá koruna se počítá. Každá jedna koruna,“ vyzvala v sobotu 23. září Nikol svou „Instarodinu“ ke konání dobra.

Kvůli obrovskému množství příspěvků dokonce nebylo ve sbírce na Doniu možné zjistit, kolik lidí do sbírky přispělo, jelikož vzhledem k vysoké zátěži na webu byl přehled dárců dočasně nedostupný.

close Díky Nikol Štíbrové je malý Martínek Zatloukal za polovinou k potřebné částce. info Zdroj: Se svolením Nikol Štíbrové a Tomáše Zatloukala zoom_in I díky vlivu Nikol Štíbrové se podařilo prostřednictvím sbítrky vybrat požadovaných 100 milionů korun.

Částka se vybrala za několik dní

Přes víkend to vypadalo, že je sbírka za polovinou, ale v pondělí ráno se u sbírky pro Martínka objevila částka přesahující 50 milionů, na které se podílelo více jak 114 tisíc lidí. K úternímu ránu je to už přes 100 milionů, na kterou se složilo více jak 211 562 tisíc lidí. Díky nim si může Martínek odjet pro lék, který mu zachrání život.