VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zločiny a soudy

včera 18:14

Policista vybíral pokuty mimo službu. Do vlastní kapsy

Brno - Spolu se svým komplicem vybíral policista pokuty od řidičů kamionů. Zastavovali je a vydávali se za dopravní kontrolu. Dvojice se zaměřovala na zahraniční řidiče, po kterých za nespáchané přestupky chtěli několikatisícové částky. Odvolání muže proti udělenému dvouletému trestu zamítl v úterý krajský soud v Brně.

včera 15:23

Na veřejnosti onanoval už podruhé. Ve vězení stráví necelé dva roky

Brno – Uspokojoval se na lavičce v lužáneckém parku, nyní ho čekají téměř dva roky ve vězení. Krajský soud v Brně za to postaršího muže v úterý odsoudil na třiadvacet měsíců za mřížemi. Potvrdil tak dřívější rozsudek okresního soudu, proti kterému se obžalovaný Robert Žitný odvolal.

včera 09:02

Zloděj se nevzdal. Kořist našel až na druhý pokus

Senorady – Vidiny lupu se dosud neznámý pachatel v Senoradech na Brněnsku nechtěl vzdát. V noci nejdříve překonal plot a přes polorozbořenou stodolu se nedávno dostal hospodářské budovy selského stavení. O případu v úterý informovali policisté.

12.11.2018

Vraždě v Olešnici předcházela hádka manželů. Žena se k činu přiznala

Blanensko – Hádka. Ta s největší pravděpodobností předcházela vraždě, která se v pondělí dopoledne stala v Olešnici. Starší žena tam zabila svého manžela. Ten na místě podlehl bodnému poranění. „Obviněná se ke svému jednání doznala a v nejbližších dnech se rozhodne, zda bude stíhání z vraždy čelit na svobodě nebo ve vazbě,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

12.11.2018

Podvodník nabízel hokejovou výstroj. Vylákal z lidí přes půl milionu

Brno – Koupit hokejovou výstroj přes internet od neznámého muže se nevyplatilo dvaatřiceti zájemcům. Podvodník, který zboží nabízel, ale nikdy neposlal, z nich vylákal přes půl milionu korun.

10.11.2018

Jako 16 tisíc aut. Přetížený kamion devastuje silnice. Nadváhu má každý druhý

Jižní Morava – Téměř polovina policií kontrolovaných kamionů na jižní Moravě byla letos přetížených. I přes vysoké pokuty počet prohřešků dopravců roste. „Některé silnice jsou hrozně rozbité. Jedním z důvodů jsou určitě i přetížené kamiony,“ myslí si řidič osobního auta Adam Brázda z Hodonína.

9.11.2018

Parkoval na chodníku přímo před strážníky. Pak jim sprostě nadával

Brno – Zaparkoval na chodníku a strážníkům sprostě nadával. Devětadvacetiletý řidič v pátek odstavil své BMW v brněnské Nádražní ulici. Přítomnost hlídky neřešil, jen se jich zeptal, zda tam může zaparkovat a dojít si nakoupit. „Strážnice mu vysvětlila, že tam stát nemůže a doporučila mu několik parkovišť v okolí. Muž ihned vytáhl průkaz označující vozidlo převážející osobu těžce zdravotně postiženou. Dodal, že na něj můžeme zavolat odtahovku,“ informovala mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková.

9.11.2018

Přistihli je v kontejneru. Čtveřice kradla oblečení z dobročinného sběru

Brno - Zneužili lidské dobročinnosti, aby se obohatili. Čtveřice lidí ve čtvrtek večer před novolíšeňským supermarketem v Brně vybírala oblečení z kontejneru pro dobročinný sběr. Opakovaným přecházením s taškami od kontejneru k autu upozornili lidi, kteří přivolali policisty. „Přistihli jsme dva muže, jak si nesou tašky s oblečením do auta. V kontejneru jsme pak objevili jejich komplice, dvě ženy,“ informoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

9.11.2018

Překračují koleje i přes zákaz. Policisté za čtyři dny chytili sto dvacet lidí

Jižní Morava - Přes zákaz překračují koleje a riskují svůj život. Na neukázněné chodce, kteří vstupují na vlakových nádražích a stanicích do kolejiště, se od pondělí zaměřili jihomoravští policisté. „Za první čtyři dny jsme přistihli sto dvacet lidí při přecházení kolejí na zakázaném místě,“ informoval policejní mluvčí Pavel Šváb. Všichni přistižení uznali svou vinu, pouze jeden případ bude řešit správní orgán.

9.11.2018

V Mokré-Horákově zloděj ukradl pneumatiky za milion, policie po něm pátrá

Mokrá-Horákov /FOTOGALERIE/ – O výbavu na několik nákladních automobilů se postaral zloděj, který se na konci října hned několikrát vypravil do Mokré-Horákova na Brněnsku. Policie o případu informovala v pátek.

9.11.2018

Příběh žháře z Oslavan: u požárů byl obětavý, pomohl zraněnému, ukradl výbavu

Oslavany /FOTOGALERIE/ – Tři letošní požáry v Oslavanech na Brněnsku založil tamní dobrovolný hasič. Policistům přiznal, že chtěl udělat dojem na svou přítelkyni a kolegy.

8.11.2018

Krajský soud Zadeha do Íránu nevydal. Zůstane v české vazbě.

Brno – Český občan iráckého původu Shahram Abdullah Zadeh nebude vydán do Íránu. Ve čtvrtek o tom na neveřejném jednání rozhodl Krajský soud v Brně. To, že Zadeh, který je v České republice již několik let vyšetřován, zůstane v tuzemsku, potvrdila mluvčí soudu Eva Angyalossy.

8.11.2018

Zátah proti hazardu. Celníci na jihu Moravy zabavili šestačtyřicet automatů

Brněnsko, Blanensko /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Šestačtyřicet hracích automatů zadrželi celníci na jižní Moravě v uplynulých dvou měsících. Celní správa zkontrolovala jedenáct podniků. Sedm z nich majitelé provozují v Brně, zbývající čtyři se nacházejí na Blanensku.

8.11.2018

Podváděli s životními pojistkami. Přišli si na pětadvacet milionů

Brno – Šest obviněných stanulo ve čtvrtek před Krajským soudem v Brně. Pokračovala zde totiž soudní jednání s vedením firmy LBG, která měla v letech 2010 a 2011 nezákonně vydělat až dvacet pět milionů korun a to díky podvodným investičním životním pojištěním.

8.11.2018

Strážníka na Dornychu napadl muž. Byl celostátně hledaný

Brno /VIDEO/ – Křik a zvuk tříštícího se skla přivolal v úterý hlídku brněnských strážníků k bistru na Dornychu. Podle svědků tam měl dvaačtyřicetiletý cizinec hodit po jiném muži půllitr. Hlídka na místě zjistila, že muž je celostátně hledaný.

8.11.2018

Prodavačka odhalila zloděje. Zboží získala zpět, muž uprchl

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – S nepořízenou utekl z místa činu zloděj, který se ve čtvrtek pokusil ukrást značková trička v obchodě s oblečením v centru Brna. Asi třicetiletého muže, kterého nyní policisté hledají pro pokus o krádež, zachytily bezpečnostní kamery v obchodě.

7.11.2018

Na Cejlu kopal do odpadkového koše. Prý z hecu

Brno – K rozkopání smetí po ulici ho prý přiměli kamarádi. O útoku šestnáctiletého mladíka na odpadkový koš v brněnské ulici Cejl ve středu odpoledne informovali brněnští strážníci.

7.11.2018

Z cykloprodejny si zloději odnesli kola za milion

Rosice /FOTOGALERIE/ – Dvanáct kol celkem za milion korun si odnesli minulý týden v noci na pátek zloději z cykloprodejny v Rosicích na Brněnsku. Policisté po pachatelích pátrají, o případu informovali ve středu.

6.11.2018

Žádal sex za peníze. Když žena odmítla, chtěl ji znásilnit. Ubránila se klíči

Brno – Oslovil neznámou ženu a chtěl po ní sex za peníze. Když ho odmítla, povalil Jan Tomek svoji oběť v brněnské Vejrostově ulici na zem. Začal ženu osahávat pod oblečením a pokusil se ji znásilnit. Napadená ho praštila svazkem klíčů a utekla. Případ z června roku 2015 v úterý projednával odvolací senát Krajského soudu v Brně.

6.11.2018

Lékárny v ohrožení. Zlodějská dvojice žen v nich nakradla kosmetiku za 15 tisíc

Brno – Omlazovací krémy, řasenky i oční balzámy. Takové zboží v hodnotě patnáct tisíc korun si za tři dny odnesly z brněnských lékáren dvě ženy. Nyní po nich pátrá policie.

5.11.2018

Noční zábava opilých mladíků? Skákali po třinácti zaparkovaných autech

Brno – Nezvyklou trasu chůze zvolila skupina pěti cizinců v sobotu v noci v Brně. Procházeli se a skákali po třinácti zaparkovaných autech. Lidé proto přivolali policii.

4.11.2018

Chtěli krást, jenže... V bistru byli ještě pracovníci, v obchodě nechala občanku

Brno – Touha něco rozbít nebo ukrást přesahuje jejich šikovnost. Tak se dají shrnout pokusy brněnských zlodějů z pátečního večera a noci. Mladík se vloupal do bistra, kde byli ještě jeho majitelé. Žena zase při útěku strážníkům nechala mobil i občanský průkaz.

1.11.2018

Zabavili 700 kilo tabáku za dva miliony. Převážím dřevěnou drť, tvrdil řidič

Brno – Když řidič dodávky uviděl ve zpětném zrcátku služební auto celní správy, začal znatelně zrychlovat. Celníkům, kteří jej v úterý zastavili nedaleko Brna na odpočívadle u dálnice D1, se mezi nákladem podařilo odhalit řezaný tabák. Bylo ho sedm set kilo. „Únik na spotřební dani a dani z přidané hodnoty byl předběžně vyčíslen na 2 390 000 korun,“ sdělila mluvčí jihomoravských celníků Lada Temňáková.

1.11.2018

Seznam aktuálně pohřešovaných dětí, včetně těch, které neznáte z médií

V galerii najdete fotografie pohřešovaných dětí v České republice. Pokud jste některé z nich viděli, nebo máte informace, které by mohly vést k jejich nalezení, oznamte je, prosím, na lince 158 nebo na jakémkoli oddělení Policie ČR.

31.10.2018

Slíbil jí umělecké fotky. Namísto toho ji znásilnil

Brno – Pod záminkou nafocení uměleckých fotografií nalákal loni v lednu mladou ženu k sobě do auta. Namísto fotografování ji však podle obžaloby nedaleko Brna znásilnil. Nyní je Tomáš Rezner ve vazbě a ve středu stanul před krajským soudem v Brně.

31.10.2018

Podvodníci zkrátili daně o 470 milionů, hrozí jim třináct let vězení

Brno - Krátili daně a poplatky, způsobili státu škodu okolo 470 milionů korun. Brněnští kriminalisté ukončili po osmi letech vyšetřování organizované zločinecké skupiny. Devíti mužům, kteří pocházejí z Iráku, České republiky a Slovenska, hrozí více než třináct let ve vězení.

30.10.2018

Pohni se, chtěl po živé soše. Když neuspěl, chtěl ji donutit krádeží peněz

Brno – Na loňských Burčákových slavnostech v Hustopečích se muž posilněný alkoholem pokoušel přimět k pohybu takzvanou živou sochu. Zvolil k tomu však velmi neobvyklý způsob. Z nádoby na peníze, kterou měla socha před sebou, sebral přibližně dvě stě korun a dal se na útěk. Krajský soud Brno v úterý zamítl jeho odvolání.

29.10.2018

Měl napadnout Kvitovou, zůstane ve vazbě. Soud si chce vyslechnout další svědky

Brno – Soud s Radimem Žondrou, který podle obžaloby napadl v prosinci před dvěma lety tenistku Petru Kvitovou, začal v pondělí na Krajském soudě v Brně. Brzy byl však odročený na 8. ledna. „Soudci si chtějí vyslechnout poškozenou a další svědky," uvedla mluvčí soudu Eva Angyalossy.

29.10.2018

Únik plynu? V domě místo toho páchla marihuana. Sušili ji na prádelních šňůrách

Brno – Nejdřív policisté vyjížděli do činžovního domu v Brně kvůli oznámení o úniku plynu. Místo toho našli pěstírnu marihuany a tři pytle konopí. O nedávném případu informovali v pondělí dopoledne.

29.10.2018

Kontroly prodeje alkoholu: hospodský nalil nezletilému pivo, pak mu vyhrožoval

Brno /ANKETA/ - Devět prodejen v centru Brna zkontrolovali v polovině října zaměstnanci České obchodní inspekce. Zaměřili se na prodej alkoholu a cigaret mladistvým. Zákon obsluha porušila ve čtyřech případech: v tabáku, prodejně potravin a dvou restauracích.

25.10.2018

Poslal hodinky za 9 tisíc do Španělska. Cizinec ho obalamutil falešnou platbou

Brněnsko – Prodej hodinek na internetu se nevyplatil pětadvacetiletému muži. Na jeho nabídku totiž rychle zareagoval cizinec, kterému měl muž poslat hodinky poštou. Přišel však o několik tisíc korun.

24.10.2018

Kauza Duhová Pole: developer sebral miliony na soukromý účet, odsedí si pět let

Brno – Za neoprávněné nakládání s penězi klientů půjde na 5 let do vězení Rastislav Růžička, který v letech 2007 a 2008 řídil výstavbu bytového komplexu Duhová Pole v Řečkovicích. Růžička uzavíral se zájemci o byty kupní a rezervační smlouvy, peněžní zálohy a platby za koupi bytů si však nechával posílat na svůj soukromý účet. Další dvě ženy, obžalované spolu s Růžičkou, krajský soud ve středu viny zprostil.

AKTUALIZOVÁNO
24.10.2018

Ujížděl policii po cyklostezce, pak chtěl uplavat. Mezitím mu auto sjelo do vody

Pasohlávky /FOTOGALERIE/ – Kuriózní automobilovou honičku zažili policisté v úterý krátce před půlnocí v Pasohlávkách. Podezřele jedoucí osobní automobil upoutal jejich pozornost, řidič poté přidal a pokusil se hlídce ujet.

24.10.2018

Prodávali nezkolaudované byty. Domy prý chtěli dokončit, skončili v insolvenci

Brno – Výslechem posledních svědků a závěrečnými řečmi státního zástupce i obžalovaných pokračovalo v úterý na Krajském soudu v Brně trestní řízení s vedením stavební firmy Mintom, která se v letech 2007 a 2008 účastnila v neúspěšném developerském projektu nové výstavby v lokalitě Duhová Pole. Obžalovaná je také vedoucí insolvenčního řízení firmy. Rozsudek nad trojicí obviněných by měl soud vynést ve středu.

23.10.2018

Podívej se do zrcadla jak zemřeš, křičel na svou přítelkyni

Brno – Mladou ženu rdousil a nutil ji dívat se do zrcadla. „Dívej se, jak zemřeš,“ křičel na svou tehdejší přítelkyni Martin Svačina. Poté ji fyzicky napadal a vyhrožoval smrtí až dokud nepřijela policie.

23.10.2018

Pohádali se o motorce. Kvůli tomu nám ucpal komín, tvrdí sestra obžalovaného

Brno – Dlouhodobé sourozenecké spory měly vyvrcholit pokusem o těžké ublížení na zdraví. Podle obžaloby dvaačtyřicetiletý muž po vášnivě hádce se svou sestrou ucpal igelitovými sáčky komín jejího domu v Brně a ohrozil tím nejen její zdraví, ale i její dvě nezletilé děti. Obžalovaný vinu odmítá.

23.10.2018

Tristní výsledek kontrol: Tři řidiči autobusů sedli za volant pod vlivem

Jižní Morava – Tři řidiče autobusů pod vlivem alkoholu přistihli v posledních dnech policisté v Jihomorském kraji. Jeden hříšník vozil cestující s téměř dvěma promile alkoholu.

23.10.2018

Ztráta za čtvrt milionu. Při prohýřené noci přišel o luxusní švýcarské hodinky

Brno /ANKETA/ - Hodinky za téměř čtvrt milionu korun postrádá šestačtyřicetiletý muž z Brněnska. Přišel o ně na konci září poté, co strávil večer a noc v brněnském baru v Dolních Heršpicích.

22.10.2018

Obžalovaný Zadeh je stále ve vazbě. Chceme kauci zpět, stěžují si jeho blízcí

Brno - Ústavní stížnost podali v pondělí příbuzní a blízcí obžalovaného Shahrama Abdullaha Zadeha. Chtějí tak získat zpět sto padesát milionů, které v kauci za propuštění obžalovaného zaplatili. Ten byl ihned po svém propuštění znovu zatčen. V krácení státu na daních mu hrozí až dvanáct let vězení.

22.10.2018

Vykrádali auta na parkovišti u obchodu. Policisté je chytili přímo při činu

Brno /VIDEO/ – Do třech aut zaparkovaných na parkovišti u obchodního centra ve Sportovní ulici v Brně se vloupali muži. Odnesli si z nich však jen šest krabiček cigaret. Policisté pachatele chytili ihned na místě.

21.10.2018

Zdrogovaný se krčil u cizího domu. Vymlouval se na alkohol

Brno – Cyklovýlet muž zakončil přelezením zídky rodinného domu v Horních Heršpicích, kde se bez vědomí majitelů domu schovával mezi garážemi. Podivného chování si všimli sousedé, kteří zavolali strážníky.

21.10.2018

Seděl u chaty s položenou zbraní. Strážníci muži sebevraždu rozmluvili

Brno – Obavu o život svého příbuzného měl v pátek muž, který oslovil hlídku ve Šemberově ulici. Příbuzný prý blízkým napsal, že nechce žít. „Strážníci okamžitě vyrazili spolu s mužem k místu, kde se mohl nešťastník zdržovat.

19.10.2018

Ze vzteku na čekání ve frontě rozbil piva a odešel. Pak prosil o pokutu

Brno – Netrpělivého zákazníka čekání u pokladny zřejmě rozlítilo natolik, že vzteky rozbil nákup a odešel bez placení.

19.10.2018

Muž havaroval na motocyklu. Záchranáři jej museli letecky přepravit do nemocnice

Ivančice – V brněnské nemocnici skončil v pátek dopoledne po havárii motocyklu jednasedmdásetiletý důchodce. Nehoda se stala v u ivančické místní části Budkovice. „Řidič malého motocyklu zřejmě sám, ze zatím neznámých důvodů, upadl. Havárie se neúčastnily žádné další osoby,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

18.10.2018

Zloděj zřejmě chystá párty. Z hospody ukradl čtyři sudy piva

Zbraslav – Čtyři sudy s pivem a jeden sud s limonádou sebral zloděj v noci v pohostinství ve Zbraslavi. „Dovnitř se dostal po poničení vstupních dveří, lokál prohledal a sebral i tři sudy, které byly prázdné,“ informoval policejní mluvčí Bohumil Malášek.

17.10.2018

Z manželů vymámil 400 tisíc. Policie muže stíhá pro podvod

Kuřimsko – Ze vstřícného muže, který měl prodávat reality, zprostředkovávat hypotéky a zajišťovat stavbu plánovaného rodinného domu, se vyklubal podvodník. Takovou zkušenost získali manželé z Kuřimska. „Čtyřiatřicetiletý muž od nich postupně vylákal čtyři sta tisíc korun,“ poznamenal ve středu policejní mluvčí Bohumil Malášek.

17.10.2018

Řidič ujížděl po dálnici policii. Zastavila ho až střelba do pneumatik

Brno, Břeclavsko /VIDEO/ – S rozsvícenými dálkovými světly předjelo auto v noci na sobotu policisty z dálničního oddělení v Podivíně. Ti se ho rozhodli zkontrolovat. Řidič však nezastavil a i se dvěma spolujezdci agresivní jízdou pokračoval po dálnici D2 směrem na Brno. „Tam už se k jeho pronásledování přidaly další policejní hlídky. Řidič nereagoval na opakované výzvy k zastavení a postavený zátaras v Plotní ulici objel,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

17.10.2018

Prohledávali spícímu muži tašku přímo pod kamerou. Strážníci je brzy dopadli

Brno /VIDEO/ – Přímo pod kamerou v parku pod Petrovem prohledávali v neděli o půl třetí v noci dva mladíci batoh spícího čtyřiapadesátiletého muže. Tato věc neunikla pracovníkům dohledového centra městské policie. „V důkladné prohlídce zavazadla muži přestali vždy, když se v okolí někdo objevil. V tu chvíli už byly na cestě autohlídky, kterým dozorčí předali přesný popis obou mladých mužů,“ sdělila mluvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková.

16.10.2018

Uspokojoval se, zatímco osahával své vnučky. Hrozí mu dvanáct let ve vězení

Brno - Nutil své vnučky, aby se před ním svlékaly a poté je osahával. Jednou měl s nezletilou dívkou pohlavní styk. S takovým obviněním stanul v úterý před Krajským soudem v Brně jedenasedmdesátiletý muž ze Znojemska. 

16.10.2018

Malování falešného přechodu? Pachateli hrozí statisícová pokuta

Brno – Z ostrůvku na chodník mohli lidé třeba minulý týden přejít v Křenové ulici v Brně po novém přechodu. Jenže falešném. Od pondělí jeho nelegální malování řeší brněnští strážníci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT