Čiperu soud viní z toho, že přímo před očima bývalé přítelkyně ubodal v ubytovně v brněnské Šámalově ulici jejího manžela. „Přitěžujícími okolnostmi pro obžalovaného byla jeho trestní minulost i surovost činu. Oběti zasadil dvacet ran a nedal jí možnost bránit se,“ vysvětlil rozsudek soudce Daniel Plšek.

Vražda v Šámalově ulici

- Vražda se stala 1. července 2018 v ubytovně v brněnské Šámalově ulici.
- Podle rozsudku měl Brňan Martin Čipera dvaceti bodnými ranami zavraždit manžela své družky.
- Čipera neunesl, že se jeho přítelkyně, se kterou čekal dítě, rozhodla s ním rozejít a vrátit se k manželovi, který se vrátil z vězení.
- Policisté Čiperu dopadli den po činu, k vraždě soka se přiznal.
- Brněnský krajský soud v úterý Čiperu odsoudil k šestnácti letům vězení ve věznici se zvýšenou ostrahou.
- Rozsudek je zatím nepravomocný.

Čipera podle svého vyjádření neunesl, že ho jeho těhotná přítelkyně opustila a opět začala žít s manželem, který se právě vrátil z vězení. „Plánovali jsme společnou budoucnost, na dítě jsem se těšil. Přítelkyně mi říkala, že nechce dál žít s manželem. Poté, co se vrátil z vězení, mi ale zavolala, a řekla, že se rozhodla žít s manželem a tvrdila, že půjde na potrat,“ hájil se u soudu Čipera.

Útok pak vysvětloval tím, že se v něm nahromadily pocity zesměšnění a strachu o nenarozené dítě. Ve dnech před vraždou se s obětí popral.

Z dvaceti ran, které sokovi spícímu po požití omamných látek podle soudu Čipera zasadil poté, co bez varování vtrhl do bytu manželů, zabilo muže bodnutí do srdce. Zemřel druhý den v nemocnici. Čipera byl opilý, podle svých slov si z činu pamatuje jen první ránu nožem do krku. K činu se ale přiznal.

Podle znalců byl Čipera v době činu příčetný. „Oběť vnímal jako překážku svého štěstí,“ uvedla v závěrečné řeči státní zástupkyně Zuzana Zámoravcová.

Rozsudek je zatím nepravomocný, státní zástupkyně i obhájkyně si ponechali lhůtu na odvolání.