Zloděje policisté chytili, když se pokoušel sklepním oknem dostat do rodinného domu ve Viniční ulici. „Muž začal před hlídkou utíkat zahradou u domu, přelezl dva ploty, v Rokytově ulici ale při zdolávání dalšího oplocení upadl a policisté jej zadrželi," popsala v pondělí honičku brněnská policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Kvůli odřeninám skončil čtyřiadvacetiletý mladík v nemocnici. „V čekárně dělal rozruch, policistům vyhrožoval a chtěl se s nimi prát," poznamenala Cejnková.

Po ošetření mladík skončil v cele. „Ani za mřížemi se neuklidnil. Byl stále agresivní a do věznice ho museli policisté v podstatě odnést," uvedla mluvčí.

Muži teď za porušování domovní svobody a krádež hrozí tříleté vězení. V minulosti už byl trestaný.

S ukradeným kolem vjel do pole

V policejní cele je nyní i pětapadesátiletý zloděj, kterého hlídka dopadla v Modřicích na Brněnsku. „Muž před tamním obchodem ukradl odstavené nezajištěné jízdní kolo. Pozorný svědek ale krádež nahlásil policistům a ti zloděje vypátrali o několik minut později," popsal případ policejní mluvčí Bohumil Malášek.

I zloděj z Modřic se pokusil policistům utéct, v tomto případě ujet. Když ale s kolem vjel do pole, jeden z pronásledujících policistů ho dopadl. „Vyšetřovatelé zjistili, že po zadrženém muži bylo vyhlášeno celostátní pátrání," poznamenal Malášek. Muž skončil v cele a policisté nyní zjišťují, zda na Brněnsku neukradl více kol.