Z vody jí pomohl až personál, který se prostřednictvím linky 156 obrátil na strážníky. „Po vstupu do areálu hlídka našla ženu sedět na lavičce a už od první chvíle z jejího dechu silně cítila alkohol," sdělila v pátek mluvčí strážníků Markéta Skřivánková.

Žena se strážníky komunikovala jen stěží, ale sdělila jim, že se přišla vykoupat se svým vnukem a přiznala, že popíjela vodku. O hocha se už tou dobou starala jiná návštěvnice plovárny. „Kolegové se zároveň ujistili, že je chlapec v pořádku a jeho babičku pak vyzvali k provedení dechové zkoušky, která přinesla výsledek 2,6 promile," přiblížila Skřivánková.

Nafouknutý model planety Mars přilákal stovky lidí na kraví horu. Pracovníci hvězdárny a sdružení VISUALOVE tak předvedli další ze svých pečlivě připravených projektů. Po modelu planety Země a jejího satelitu Měsíc přibyl Mars se svým detailním povrchem.
VIDEO: Nafouknutý Marsmeloun zářil na Kraví hoře, podívejte se

Žena u sebe neměla doklady, a tak její totožnost ověřovali republikoví policisté. „Kontaktovali matku dítěte, která si pro něj zakrátko přijela. Šedesátnice zamířila z koupaliště sanitkou na záchytnou stanici. Podezření z několika přestupků bude po vystřízlivění vysvětlovat správnímu orgánu," doplnila Skřivánková.

Na rizika spojená s pitím alkoholu v parných dnech upozornila i mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. „Obecně platí, že alkohol v horkých dnech působí na lidský organismus mnohem rychleji. Se zvýšenou konzumací navíc dochází k poruchám pozornosti a koordinace. Kombinovat proto pití alkoholu s plaváním je velmi nebezpečné," uvedla.