Polášek, který byl již za velmi podobný útok odsouzen, když v roce 2001 zabil svou manželku, se proti rozsudku odvolal. „Nic si nepamatuji, k sobě jsem přišel až další den. Jestli je to pravda, lituji, že jsem to udělal,“ uvedl před soudem. Na svou současnou partnerku Poláček zaútočil zezadu, když chtěla poté, co se pohádali, odejít z jeho pokoje. „Způsobil jí tím hlubokou bodnou ránu, která by byla bez včasné lékařské pomoci smrtelná,“ uvedl předseda senátu Michal Zámečník.

Obviněný se hájil tím, že mu partnerka společně s další ženou přidaly do pití nějaké prášky. „Toxikologický posudek vyvrátil, že by obžalovaný byl pod vlivem léků,“ konstatovala státní zástupkyně Zuzana Zámoravcová. 

Krevní testy pouze prokázaly, že měl obžalovaný v krvi metamfetamin po užití pervitinu, a to v takovém množství, které nemohlo ovlivnit jeho úsudek.  Soud při vynesení rozsudku, který se pohybuje v horní polovině zákonné sazby, přihlédl k tomu, že byl obžalovaný již mnohokrát trestán a to jak za obdobnou trestnou činnost, tak za užívání drog a drobné krádeže.

MAREK HADRBOLEC