Městskou policii na sportoviště přivolal personál, protože třiačtyřicetiletý muž prý obtěžoval tři nezletilé dívky. "Hlídka na místě zjistila, že se incident odehrál v převlékacích kabinkách, kde si muž údajně pořizoval videozáznam zachycující dívky," uvedl mluvčí strážníků Pavel Šoba.

Maxijedlík Jaroslav Němec snědl tři nejsmradlvější jídla planety.
Snědl nejsmradlavější jídla planety. Chtělo se mi zvracet, přiznal jedlík Němec

Podezřelého muže strážníci zastihli už připraveného k odchodu v blízkosti pokladen, ověřili jeho osobní údaje a vyzvali ho, aby zůstal na místě. "Hlídka poté oslovila přítomné svědky, celou záležitost důkladně prověřila a případ předala k prošetření republikovým policistům," upřesnil Šoba.

V pondělí policisté informovali, že muž podobný čin nespáchal poprvé. "V pátek podvečer jsme převzali od Městské policie Brno muže, který se měl v plaveckém bazénu ukájet při sledování dívek v sousední převlékací kabince. Policisté zjistili, že muž již byl za obdobnou trestnou činnost v minulosti odsouzen a stále byl v podmínce. Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání pro přečin výtržnictví a podal návrh na vzetí muže do vazby, který soudce akceptoval,"  informoval policejní mluvčí David Chaloupka.

Pokousaná žena

Další případ, kdy volně pobíhající pes na někoho zaútočil, pak řešili brněnští strážníci v sobotu na sídlišti Lesná. „K jednačtyřicetileté ženě prý náhle přiběhl kříženec bez náhubku a kousl ji zezadu do stehna. Lékařské ošetření odmítla. Hlídka záhy našla třicetiletou majitelku křížence, která přiznala, že jí pes utekl,“ uvedl mluvčí strážníků Pavel Šoba. Hlídka majitelku psa upozornila na porušení vyhlášky a předala případ do správního řízení.

Řidiči při cestě z Bystrce směrem na Žabovřeskou ulici využijí novou souběžnou komunikaci.
Pozor, změna. Další etapa stavby VMO pošle auta do protisměru a na novou silnici

Tam skončí i případ Brňana, kterému sněhová nadílka zřejmě udělala takovou radost, že se vrátil do klukovských let a sněhovými koulemi se v Dvořákově ulici trefoval do oken. "Náraz sněhové koule ale jedna ze skleněných výplní nevydržela a rozbila se. Na místo, odkud se ozvalo tříštění skla, zamířila hlídka strážníků. Čtyřicetiletý muž se jim k poškození okna přiznal a tvrdil, že tak učinil v mladické nerozvážnosti," dodal Šoba.