O den později se ozval stejný mužský hlas. „I tentokrát banku netrefil a žena s ním dále nekomunikovala. Až ve třetím telefonátu, asi o hodinu později, kontaktoval poškozenou z jiného telefonního čísla jiný muž zastupující už její banku. Tentokrát falešný bankéř s báchorkou o zadaných neoprávněných platbách uspěl. Podle jeho instrukcí žena v několika platbách odeslala na podvodné účty skoro tři sta padesát tisíc korun,“ popsal mluvčí.

Až po telefonátu s blízkou osobou a ověření v její bance zjistila, že byla podvedena. V bance se jí podařilo zachránit asi padesát tisíc korun zadaných v poslední transakci.

Policie. Snímek je ilustrační.
Policista na jihu Moravy čelí obvinění kvůli podplácení. Řeší ho inspekce

O skoro devět set tisíc korun pak přišel během jednoho měsíce čtyřiačtyřicetiletý muž z Brněnska, který chtěl investovat do akcií. „Po poměrně dlouhé elektronické komunikaci si pro efektivní investování si nainstaloval do počítače program na jeho vzdálenou správu. Potom už podvodný bankéř bez jeho vědomí snadno převedl na podvodná konta skoro statisíce,“ sdělil Malášek.

Zmínil dále podobný případ šestašedesátileté ženy ze stejného regionu. Jakmile odeslala podvodníkovi více než sto tisíc korun, ten s ní ukončil komunikaci.