„Na zvonění u bytu otevřela spolubydlící, hledanému se však před našim vstupem podařilo zmizet přes balkon na střechy přilehlých domů. Kolegové se tím však nenechali odradit a muže na jeho útěku dále pronásledovali,“ sdělil policejní mluvčí David Chaloupka.

Auta žalobců skončila po útoku neznámého sabotéra v autoservisech. Ilustrační snímek.
Má kauza Stoka v Brně pokračování? Žalobcům někdo uvolnil kola na autech

Naháněná skončila v kostele, do nějž se prchající muž dostal přes střechu. Policisté kostel obklíčili a s plošinou dorazili na pomoci i hasiči. „Zásah v členitém církevním objetu nebyl vůbec jednoduchý. Ztemnělé půdní prostory jsou jen velmi těžko přístupné. Systematickým prohledáváním se nakonec podařilo nalézt nejprve batoh a krátce potom i samotného muže,“ oznámil mluvčí Chaloupka.

Zdroj: Youtube

Policisté se zbraněmi v rukou podezřelého spoutali. Jak se ukázalo, jejich obezřetnost byla na místě. Zadržený měl u sebe nabitou pistoli, boxery a nůž. „V bytě jsme objevili chemikálie a sklo k výrobě drog. Část varny si muž navíc bral sebou při útěku, abychom ji nenašli. Původně zamýšlené zatčení se tak znenadání rozvinulo v další trestní řízení, a to pro nedovolené ozbrojování a nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy,“ dodal mluvčí.

Zadržený skončil ve vazbě.