Nyní mu hrozí až dvacet let za mřížemi, případně výjimečný trest. „Navrhla jsem vzetí obviněného do vazby. Bylo mi vyhověno," řekla státní zástupkyně Iveta Eichlerová. Více sdělit nechtěla.

Obhájce obviněného Ivo Nejezchleb doplnil, že jeho klient se vzdal práva opravného prostředku.

Záchranáři měli v péči šest pacientů, pět z nich utrpělo vážná zranění. Muž a žena leží po tišnovském útoku v bohunické fakultní nemocnici. Do brněnské dětské nemocnice převezli záchranáři dvě děti. Jedno lékaři už v úterý z nemocnice propustili. „Všichni tři pacienti zůstávají na jednotce intenzivní péče, ale jsou stabilizovaní. Žena je v umělém spánku," sdělila mluvčí zdravotnického zařízení Veronika Plachá ve středu před polednem.

Na ARO brněnské Fakultní nemocnice u svaté Anny leží s těžkými zraněními podle tamní mluvčí Dany Lipovské další muž a žena. „Stav se nezměnil a je pořád velmi těžký. Jsou v ohrožení života," informovala ve středu Lipovská.

Podle výsledků orientačních testů na návykové látky útočník nebyl pod vlivem alkoholu ani drog. „Obviněný dosud nebyl trestaný, motiv jeho jednání zjišťujeme,“ vysvětlil policejní mluvčí Pavel Šváb. Obvinění napovídá, že útočník nejednal v afektu, nýbrž svůj čin dopředu naplánoval. Motivem může podle obvinění být i loupežná vražda.

Náhodný svědek potvrdil reportérovi deníku Rovnost, že o hrůzném útoku ví. „Pracuji ve firmě nedaleko odtud, a také jsem to viděl ve večerních zprávách,“ dodal.

Reportér oslovil také paní v nedaleké vinárně. „Vím o tom, o útoku jsem se doslechla ve zprávách. Bydlím kousek, slyšela jsem i vrtulník,“ uvedla.