Podle obžaloby dvaašedesátiletá žena jako ředitelka používala pro svou potřebu peníze, které škola dostala od krajského úřadu. Měla si tak přijít na milion dvě stě tisíc korun.

Káňovou brněnský soud již loni v říjnu odsoudil k ročnímu vězení s podmínečným odkladem na tři roky a k pokutě padesát tisíc korun za devět skutků. Obžalovaná je z porušení povinnosti při správě cizího majetku. „V odvolacím řízení Krajský soud v Brně letos v březnu rozsudek zrušil a případ vrátil zpět k městskému soudu. Chtěl doplnit dokazování. Rozhodnutí v některých bodech obžaloby bylo podle něj předčasné,“ řekla soudkyně Barbora Sýkorová.

V obnoveném soudním řízení se v pondělí soudkyně se státní zástupkyní a obhájcem pouze dohodli na důkazech, které chtějí při příštím stání provést. „Necháme vypracovat znalecký posudek z oboru ekonomie a ze školy si vyžádáme osobní spisy některých svědkyň učitelek nebo zápisy z porad,“ konstatovala Sýkorová.

Podvod odhalili v roce 2009 krajští úředníci, když Káňová odcházela do důchodu. „Nová ředitelka z jejích příjmů vypočítala odchodné, které se ale úředníkům zdálo nepřiměřeně vysoké. Zkontrolovali proto příjmy ředitelky a přišli na mnoho nesrovnalostí v hospodaření školy,“ uvedla loni v září hlavní vyšetřovatelka případu Hana Šinclová.

Kriminalisté se případem začali zabývat už v březnu 2009. Kvůli velkému množství materiálů trvalo vyšetřování více než rok. „Bývalá ředitelka příliš nespolupracovala. Při výslechu jsme přišli i na další trestné činy. Obvinění jsme proto rozšířili,“ dodala již dříve vyšetřovatelka.