Podobně měl obžalovaný pomáhat i dalším svým známým. Pondělní zasedání soudu tak připomínalo schůzku brněnské společenské smetánky.

A současný soud zřejmě nebude konec kauz s ním spojených. Naznačují to odposlechy, které na soudech znějí. „Policie je pořídila kvůli jinému případu," naznačil státní zástupce David Uher. Konkrétnější ovšem být nechtěl.

Bývalá ústavní soudkyně Lastovecká už před soudní síní ujišťovala, že vůbec nechápe, co u soudu dělá. „Nevím proč tu jsem. Dostala jsem předvolání a teprve zpětně jsme našli, že psali v novinách, že mám být předvolaná," říkala Lastovecká.

Soud ji předvolal kvůli svědectví řemeslníka Vladimíra Svržka z minulých přelíčení. Ten údajně přivezl tehdejší soudkyni v roce 2010 skříňky. „Vypověděl, že zaparkoval na chodníku a když se vrátil k autu měl za oknem cedulku od městské policie. Řekl, že jej předal vám a vy řekla, že to nějak vyřešíte," připomněla včera soudkyně Dita Řepková.

Podobné ovlivňování však Lastovecká odmítla. „Určitě ke mě občas takto jezdí živnostníci a občas i zaparkují na chodníku. Ale řediteli městské policie jsem nevolala. Nikdy jsem nic takového nedělala ani ve své rodině. Naopak jsem loni za odtah platila tři tisíce korun pokuty," upozornila bývalá politička.

Připustila, že Přikryla zná z doby svého politického působení. Upozornila ale, že s ním měla vztahy jen profesionální.

To samé tvrdil Přikryl. „Naše vztahy byly vždy korektní a profesionální. Nikdy jsme nic podobného neřešili," prohlásil Přikryl.

Přikrylovi nahrávala i výpověď sestry primátora Romana Onderky Dany Svátkové. Ta měla platit pokutu za špatně zaparkované auto. „Přikryla znám ze společenských akcí. Pokutu jsem s ním nikdy neřešila a ani se o něm nezmínila u okýnka, kde jsem ji vyřizovala," ujistila Svátková.

Finanční ředitel hotelu International David Brdička přiznal, že kvůli pokutě za Přikrylem šel. „Strážníci mi dali pokutu, když jsem v noci za auta vynášel věci do domu v Dubové ulici. Připadalo mi to neadekvátní a proto jsem vyhledal ředitele. Když jsem dostal pokutu jindy, uznal jsem to a zaplatil. Ale tenhle postup podle mne nebyl v pořádku," zdůraznil.

Podle Přikryla výpověď muže, se kterým si tyká, jedním z důkazů jeho neviny. „Strážníci se chovali tak, jak nemají. Stát někde a čekat, až zmizí z dohledu aby mu mohli dát parkovačku a zmizet je nemístná šikana. Mě to zajímalo zobecnění. Na Dubové se skutečně parkovat nedá. Pokutovat tam není to, co by měli dělat," řekl.

Podobně systémové věci podle něj řešil také v případě elitního chirurga Petra Gála či majitele sítě řeznictví Jaromíra Steinhausera.

Dalších několik svědků vypovědělo, že přestože nakonec jejich pokuta skončila domluvou a v systému strážníků je jako ten, kdo věc řešil uveden Přikryl, nikdy jej nepotkali. Podle obhajoby to znamená, že změny neprováděl on.

S tím ale nesouhlasí vedoucí Jednotky projednávání přestupků Jana Rudykové. Ta údaje do systému zaznamenávala. U soudu vypovídala už podruhé. „Kdykoliv jsem udělala záznam s jeho číslem, bylo to na jeho pokyn," zdůraznila.

Podložila to třemi lístky za špatné parkování. Podpis byl podobný Přikrylovu a na každém bylo velké písmeno D. „To znamená domluvu," řekla Rudyková. Tvrzení Přikryla, že D je doprava se soudkyni moc nezdálo.

Přikryl už přes dva měsíce u strážníků není. Pracuje pro městskou společnost Starez Sport. Odešel po té, co mu činnost zakázal soud. Právě kvůli současnému řízení se totiž naboural do informačního systému strážníků aby získal důkazy ve svůj prospěch. Za to dostal patnáct měsíců vězení.