Konflikt před jednou z pivnic v brněnské Bystrci se stal předloni v září po druhé hodně v noci. „Celník, který v tu dobu nebyl ve službě, se tam dostal do vzrušené debaty s jednou z žen. Způsob komunikace se nelíbil dalšímu muži, který poklepal celníkovi na rameno. Ten ho odmrštil na zem tak nešťastně, že skončil se zlomeným kotníkem a odlomenou hranou dolního konce holení kosti,“ popsaly případ Novinky.

Městský soud v Brně celníka potrestal za ublížení na zdraví dvouletým trestem vězení s podmíněným odkladem na tři roky. Zdravotní pojišťovně napadeného muže má dále zaplatit přes devadesát tisíc a samotnému zraněnému ještě sto šestnáct tisíc korun. Odsouzení pro úmyslný trestný čin tak pro celníka znamená konec u sboru. Platilo by to i pro příslušníky jiných bezpečnostních složek.

Žena ukázala strážníkům prst s krvavým otiskem zubu.
Mladík měl v Brně pokousat svou bývalou partnerku. Kvůli dítěti

Muž se ještě pokusil zvrátit verdikt odvoláním a případ putoval k místnímu krajskému soudu. „Poškozený se snažil vstoupit do neadekvátní diskuze mezi obžalovaným a svědkyní a poté se ocitl na zemi a následně již nemohl vstát. I z výpovědi přítomných svědkyň plyne, že sám neupadl, a to i když požil v předchozí době alkoholické nápoje,“ konstatoval soud v reakci na odvolání.