„Trest je přiměřený. Prokázal se totiž úmysl obžalovaného srazit poškozeného,“ sdělil mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Stanislav Cik.

Podle něj byla Flodrova obhajoba vyvrácena důkazy. "Řidič brnkl o ruku poškozeného. Pak se otočil, rozjel se velkou rychlostí a poškozeného srazil. Vezl ho poté několik desítek metrů na kapotě auta, přičemž neustále zrychloval," vysvětlil mluvčí.

Voják z mise v Afghánistánu přežil čelní náraz auta jen díky lékařům. „Poškozený utrpěl krvácení do mozku, měl prasklou lebku, otok mozku a vykloubené rameno. Byl v kritickém stavu, když ho záchranka převezla do nemocnice. Tam mu lékaři zachránili život jen díky specializované péči,“ zdůraznil loni v únoru u brněnského krajského soudu žalobce Petr Bejšovec.

Řidiče auta, které použil jako zbraň, zatkli policisté dva měsíce po činu. Vypátrali ho díky záznamu z bezpečnostních kamer.

Voják ležel šest týdnů v nemocnici, kde ho několikrát operovali. Přes dva týdny byl v umělém spánku a lékaři bojovali o jeho život. To se nakonec podařilo a muž tvrdý náraz autem a následný dopad hlavou na silnici přežil. „Předpokládáme, že bude mít trvalé následky. Trpí poruchou řeči a paměti, může se u něj projevit epilepsie,“ napsal v posudku soudní lékař Michal Zelený.

Řidiči za pokus o vraždu hrozilo deset až osmnáct let vězení. "Uložený trest tedy nelze považovat za nepřiměřeně přísný," dodal Cik.