Vulgarity a urážky si podle mluvčího strážníků Jakuba Ghanema vyslechli cestující, kteří procházeli kolem autobusové zastávky ve Fryčajově ulici. Ke čtyřicetiletému pokřikujícímu muži proto kolemjdoucí přivolali hlídku městské policie. „Strážníci po příjezdu uviděli, jak rusky hovořící cizinec vzal do ruky prázdnou láhev od piva, roztříštil ji o lavičku a začal se řezat do zápěstí. Rána hned začala silně krvácet a strážníci se k muži rozběhli, aby mu zabránili v sebepoškozování," uvedl mluvčí.

Muž se zmítal a hlídku ohrožoval, a tak jí nezbylo nic jiného, než ho složit k zemi a ošetřit ho v zakleknutí na trávníku. Tam mu také vzali z ruky zbytky skleněné láhve. „Cizinec se snažil ze sevření hlídky vymanit i při poskytování první pomoci, ale strážníci mu pro další výpady nedali prostor. Poté, co mu zastavili krvácení, asistovali zdravotníkům v přivolané sanitce při převozu do nemocnice," popsal zásah Jakub Ghanem.

I během čekání na ošetření v nemocnici se podle něj muž vzpouzel a pokoušel se strhnout si obvazy. Strážníci proto znovu zakročili a spoutali ho. Poté si ho od hlídky převzal lékař. „Při šermování rozbitou lahví na ulici muž neúmyslně pořezal jednoho ze členů hlídky na ruce. Strážníka proto v nemocnici také ošetřili," dodal.