Devětačtyřicetiletému muži loni na podzim cizinec vzal mobilní telefon a asi pět set korun. Počínal si velmi agresivně. S mužem nejprve přátelsky popíjel víno a poté ho napadl a okradl. „Napadený došel s velmi bolestivým poraněním na ubytovnu, kde mu ostatní nájemníci zavolali sanitku. Muž skončil v nemocnici, měl na dvakrát zlomenou čelist i lícní kost. Kriminalisté se poté případem začali intenzivně zabývat a vytipovali možného pachatele," upřesnila policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Útočník ovšem porušil zákon už dříve. Loni na jaře se nechal zaměstnat v restauraci ve Vídeňské ulici. Do práce však přišel jen jednou. Zaměstnavatel mu totiž ihned svěřil klíče od podniku a toho muž využil. Sebral peníze, devět láhví tvrdého alkoholu a další zboží a už se víc v restauraci neukázal. Majiteli způsobil škodu téměř deset tisíc korun.

Pátrání po cizinci komplikoval i fakt, že vystupoval pod různými jmény. „Nedávno ovšem kriminalisté zjistili, že by se měl ukrývat v bytě v centru města u své přítelkyně. Minulý týden ho zatkli. Nyní je ve vazbě a hrozí mu až desetileté vězení," doplnila mluvčí.