Advokát také potvrdil, že již získal revizní psychiatrický posudek, který nechal na jeho žádost vypracovat olomoucký vrchní soud od psychiatrické nemocnice v pražských Bohnicích. Výsledky však prozatím odmítl komentovat.

Kauza Dahlgren: Revizní posudky na vrahy děláme často, tvrdí primář

Už před časem však uvedl, že ať z něj vyplyne cokoli, bude to mít podle něj na rozsudek dopad. „Ať už je to psychická porucha, nebo nemoc, mám za to, že Dahlgrenův psychický stav není v pořádku a jeho schopnosti ovládat se nebo chápat důsledky byly snížené,“ uvedl tehdy Špíšek.

Dahlgren čeká na jednání odvolacího soudu ve vazbě. „Přetrvává obava z jeho útěku,“ vysvětlil mluvčí soudu Vladimír Lichnovský, když soud v lednu rozhodl o prodloužení vazby.

Krajský soud v Brně dvacátého července Američana nepravomocně odsoudil na doživotí za čtyřnásobnou vraždu. Podle rozsudku v květnu roku 2013 vyvraždil v brněnských Ivanovicích čtyřčlennou rodinu, u které bydlel. Když mrtvé v Ivanovicích lidé objevili, byl Dahlgren na cestě za oceán. Hned po příletu ho Američané zadrželi. Hlavními důkazy pro Dahlgrenovo usvědčení byly kalhoty se skvrnami od krve, která patřila zavražděným. Dahlgrena vydaly Spojené státy do České republiky jako svého prvního občana.

Vše o případu Kevina Dahlgrena nejdete ZDE.