Podle policie nemá ani jeden ze sourozenců řidičský průkaz a auta k noční jízdě si vzali jen tak, aniž by o tom věděli jejich dědeček a babička.

"Neobvyklé jízdy si všimla policejní hlídka a rozhodla se dívku za volantem peugeotu zkontrolovat. Ta však zpanikařila a začala policejnímu vozu ujíždět. V brněnských Řečkovicích vůz ve vysoké rychlosti nezvládla, dostala smyk a vjela na autobusovou zastávku," sdělil policejní mluvčí David Chaloupka.

Pronásledování v nočních ulicích Brna tak skončilo ve chvíli, kdy školačka na zastávce porazila dopravní značku a odpadkový koš. Policisté podle stylu jízdy předpokládali, že je řidička opilá, ovšem to se nepotvrdilo. "Ukázalo se totiž, že dívka za volantem má teprve patnáct let a tomu odpovídají i její řidičské schopnosti," upřesnil mluvčí.

| Video: Youtube

Chvíli poté přijel na místo nehody i čtrnáctiletý bratr nezletilé řidičky. Seděl za volantem druhého auta a jízdu naštěstí zvládl lépe než sestra. Za jejich výstřelek se budou úřadům zodpovídat rodiče.

"Dívka už je trestně odpovědná, takže s ní policisté řeší jak nehodu, tak i podezření z neoprávněného užívání motorového vozidla," doplnil Chaloupka.

Za zmíněný přečin hrozí mladistvé dorostence až rok vězení.