Strážníci na muže narazili v úterý dopoledne v Pokorově ulici, kde kontrolovali dodržování zákazu vjezdu. „Kolem dopravní značky projelo auto značky audi, jehož řidiče vyzvali k zastavení. Muž sice přibrzdil, poté se však náhle rozjel a svým manévrem donutil strážníka, aby mu uskočil z cesty," přiblížila ve středu mluvčí městské policie Markéta Skřivánková.

Po několika metrech ale zaparkoval, aby vyložil děti, které vezl. Aby neodjel, přistavili strážníci k jeho autu služební vůz. „Řidiče upozornili na podezření ze spáchání přestupku a vyzvali ho k předložení dokladů opravňujících k řízení. Podezřelý tvrdil, že je u sebe nemá, a zdůraznil, že i kdyby je měl, nepředložil by je. Pohrozil strážníkům, ať ho pustí, nebo do jejich služebního vozu najede a cestu si uvolní sám," popsala Skřivánková.

Muži se od hlídky městské policie dostalo upozornění, že při nepředložení dokladů zavolají republikovou policii, která dokáže ověřit jeho totožnost i bez dokumentů. „To ho přimělo předložit občanský průkaz a osvědčení o registraci vozidla. Řidičský průkaz u sebe ale neměl. Strážníci muže informovali, že případ postoupí příslušnému správnímu orgánu, což ho rozčílilo natolik, že je nazval zrůdami zrůdnými," doplnila Skřivánková.

Kvůli nařčení je agresor podezřelý i ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.