Podle výpovědi poškozeného jej na Hády Kopriva vylákal pod záminkou jednání o prodeji pozemků a koupi nemovitosti. „Volal mi den před útokem, že mu zemřel dědeček, zdědil po něm peníze a pozemek v Brně. A že pokud prodá pozemek, koupí nemovitost, kterou jsem prodával. Pak mi večer ještě napsal sms zprávu, že má zájemce o koupi pozemku, ale že by potřeboval poradit, zda prodejní cena odpovídá. Druhý den jsme se dohodli, že se potkáme na Hádech," vypověděl muž.

Po Hádech se pak měli muži asi tři čtvrtě hodiny procházet. „Po celou dobu Kopriva působil úplně klidně. Probírali jsme hodně věcí, vyprávěl mi, jaké zná modelky a režiséry. Pak už zapadalo slunce a my jsme se procházeli po hraně lomu. Řekl jsem, že mě bolí záda, abychom šli zpátky k autu. V té chvíli mě strhl na zem a já jsem přepadl přes okraj," vyprávěla u soudu oběť.

Lom Hády v brněnské Líšni.
Sedmdesátiletého muže shodil z lomu v Hádech. Při pádu ho zachránila skálaPadajícímu muži se podařilo zachytit asi metr pod převisem. U soudu vypověděl, že i poté se ho obžalovaný Kopriva pokoušel dále shodit. „Snažil se mě kopnout. Pak jsem začal křičet o pomoc a on mi hodil písek do očí," zmínil poškozený.

Kopriva poté z místa činu utekl. Muže visícího na srázu zachránili kolemjdoucí a přivolaní policisté se záchranáři.

Škodu za víc než sto tisíc korun způsobil neznámý pachatel na odstavném parkovišti v Žatčanech. Vandal poškodil celkem sedm aut, která byla připravena k rozebrání na náhradní díly.
Řádění vandala: rozbíjel okna i zrcátka aut, sprejoval kosočtverce nebo srdceVzhledem k tomu, že u předchozího líčení Kopriva uvedl, že jej k činu navedla manželka oběti a že se manžela pokusila zabít už několikrát předtím, soudce Miloš Žďárský se ptal na vztah poškozeného s manželkou. U soudu padla také otázka, zda poškozený věděl, že je Kopriva milencem jeho ženy. „S manželkou jsme si vzájemně pomáhali a důvěřovali. Naše manželství bylo v jiném stylu, občas jsme měli každý jiného partnera, ale vždy jsme se vrátili k sobě. Manželka ode mě měla vždy dostatek peněz a volnosti," uvedl napadený manžel.

Již při předchozích líčeních navíc uvedl, že za svojí ženou stojí a je ochoten zaplatit za ní kauci. Obžalovaná žena i její milenec jsou v současnosti ve vazbě.

Zdroj: Policie ČRKopriva u soudu opět zopakoval, že na čin jej navedla manželka oběti. „Oba jsme obětmi jedné ženy," řekl.

Vrtulník s leteckými záchranáři musel v sobotu před čtvrtou hodinou odpoledne vyrazit k mladému muži, který spadl ze skály v Brně. K lomu v Hádech kvůli tomu vyrazili i hasiči a policisté.
Spadl ze skály v lomu Hády. Zraněného muže hledal v rozsáhlém terénu i vrtulníkSoud v úterý pokračoval i výslechy dalších svědků, pokračovat bude i příští měsíc.