Muž zaparkoval auto na chodníku a na výtky ostrahy Úřadu práce reagoval nadávkami. "Přivolaní strážníci muže vyzvali, aby jim předložil své doklady totožnosti. Ten jim však tvrdil, že nemá občanský průkaz, ani doklady od auta. Potom se ihned vydal na útěk," informoval mluvčí strážníků Pavel Šoba.

Jeden ze strážníků se za prchajícím rozběhl. "S pomocí kolemjdoucích určil směr jeho útěku a informoval o něm pracovníky operačního střediska, kteří na místo vyslali posily. Muž se před strážníkem pokusil schovat do křoví poblíž řeky a následně se opět pokusil o útěk," přiblížil Šoba.

Strážník muže několikrát vyzval, aby zastavil. Mladík ale běžel dál. "Strážníkovi se zdálo mužovo chování podezřelé, tak na něj použil hrozbu namířenou zbraní. Až v tu chvíli se muž zastavil," popsal Šoba.

Zanedlouho dorazili na místo další policisté, kteří prchajícího muže spoutali. "Jako důvod svého útěku udal, že je možná v celostátním pátrání. Státní policisté zjistili, že má až do roku 2020 zákaz řízení motorových vozidel a dříve byl také odsouzen za násilný trestný čin," sdělil mluvčí.

Případ nyní vyšetřují státní policisté.