Po několika měsících usilovné práce se jim podařilo vyřešit další z nekončícího počtu případů souvisejících s výrobou, držením a šířením drog.

„Intenzivní práce vyvrcholila po více než čtyřech měsících zadržením trojice mužů ve věku od devětadvaceti do šestatřiceti let a dvou jedenadvacetiletých žen. S výjimkou jedné z dívek jsou nyní všichni vazebně stíháni pro nedovolenou výrobu a držení omamných a psychotropních látek a jedů,“ osvětlila okolnosti případu mluvčí brněnské policie Andrea Procházková.

Nejzkušenějším v této oblasti je nejstarší z mužů, který se výrobě drogy věnoval asi čtyři roky. Povedená pětice měla vše dobře promyšlené. „Drogu vyráběl každý z nich samostatně a mimo území Brna. Teprve poté ji distribuovali do města. Jeden ze stíhaných mužů dokonce v několika případech fungoval jako spojka mezi výrobci a odběrateli,“ uvedla dále k případu Procházková.

Při domovních prohlídkách policisté našli celkem pětatřicet gramů pervitinu. V tomto roce jde již o několikátý úspěch brněnských kriminalistů v oblasti boje s toxikomanií. Od ledna stihli zajistit celkem sedmadvacet varen a zadrželi více než šedesát podezřelých osob. Třiadvacet z nich je ve vazbě.

Pervitin patří mezi nejpopulárnější drogy v Brně. Jeho výroba je poměrně snadná. Droga se dělá z efedrinu, který výrobci získávají z volně prodejných léků.