Chlapec se potom rychlou chůzí se zakrváceným kapesníkem na ústech vydal do Nádražní ulice, kde jej za několik desítek sekund kontaktovali strážníci. Další autohlídka městské policie bleskově dorazila do ulice Bašty. „Příjezd byl tak rychlý, že celou pětici zastihla ještě v této ulici. Čtyři podezřelé, mezi nimiž byli i nezletilí, předali policistům pro podezření z trestného činu," uvedl Ghanem.

Tělo hledaného patnáctiletého chlapce našel vodák v úterý odpoledne na hladině řeky Svratky v brněnském Jundrově u Veslařské ulice kousek od stejnojmenné zástavky.
Kousek od zastávky u Kamenomlýnského mostu. Tam našli pohřešovaného Tomáše

Napadení čtyř proti jednomu zachytila obsluha kamer městské policie v centru Brna. „Pracovníkovi připadalo zvláštní chování skupiny mladých lidí, kteří se potáceli ulicí Bašty s lahvemi v rukou a navzájem se podpírali. Zaměřil na ně proto svou pozornost. Mezi dvěma dívkami a třemi mladíky byl i jeden, který se vícekrát stavěl do bojového postoje a kopal kolem sebe do prázdna," podotkl Ghanem.

Zdroj: MP Brno

Policejní vyšetřovatelé později podle Ghanema vyjádřili velké uznání pracovníkovi dohledového centra městské policie za mimořádnou předvídavost a nahrání konfliktu od počátku.

Případ se stal v druhé polovině dubna.