Zločin se odehrál v kuchyni domku na podzim roku 2018. "Obžalovaná bodla poškozeného nožem s čepelí dlouhou čtrnáct centimetrů do pravé strany hrudníku. Poranila mu plíce. Příčinou smrti byl šok a krvácení do plic, hrudníku a plicní dutiny," uvedl státní zástupce Petr Bejšovec.

V Masarykově ulici v Brně se samovolně rozjela dodávka a přimáčkla kolemjdoucí ženu k domu.
Dodávka bez řidiče se sama rozjela. K výloze v Masarykově přimáčkla chodkyni

Obžalovaná důchodkyně se hájila, že jí manžel celý život podváděl, ponižoval ji a sprostě nadával. "Poznala jsem ho jako šestnáctileté děvče a zamilovala se do něj. Po dvou letech jsme se v roce 1971 vzali. On přede mnou nějakou dobu tajil, že pije. Pak se nám narodili dva synové a dcera a nastalo peklo. Dokázal vypít flašku rumu denně," vyprávěla u soudu se slzami v očích důchodkyně.

Alkohol však nebyl jeho jediná záliba. "Často se díval na pornografické kazety a DVD a onanoval u toho. Taky mě nutil, ať se dívám s ním," uvedla žena, souzená na svobodě.

Opírala se přitom o pultík s mikrofonem a vypadalo to, že se zhroutí. Soudce jí proto umožnil, aby ji její obhájce usadil vedle sebe. Na chvíli se zklidnila, ale během líčení života s manželem se znovu rozplakala. "Manžela vyhodili z práce. Našla jsem mu proto místo nočního hlídače u nás v mlékárně. Tam ale pil dál. A bylo to čím dál horší. Sekýroval mě den co den, na noční směnu do mlékárny si vzal flašku rumu a chlubil se, jak spal na půdě místo uklízení. Kradl tam tvarohy a másla a nosil to do stánku s tabákem, ale i do obchodu se zeleninou, aby měl na chlast," vypověděla.

Ilustrační foto
Koronavirus v kraji: 410 vyléčených, stav pacientky u svaté Anny se mírně lepší

Její muž jí podle ní bral peníze z důchodu a většinu z nich propil. "Pil pořád, den co den, týden co týden, opilý se válel na ulici. Ke konci už mu stačily jen dvě skleničky rumu, aby se dostal do rauše a stavu nepříčetnosti," popsala.

Děti matce nepomohly. Sotva dospěly, odešly z domu a k rodičům raději nejezdily. "Manžel nasekal i dluhy, celkem asi osmdesát tisíc. Nakonec jsem to nějak poplatila," uvedla obžalovaná.

Muž ji podle ní také podváděl. "Měl milenku, kterou si vodil i k nám domů. Souložili spolu na gauči. Pak jsem se dověděla, že chodí i za další ženou," řekla.

Soužití s manželem skončilo před dvěma roky v listopadu, kdy ho obžalovaná jednou bodla do hrudníku. "Neudělala jsem to s úmyslem. Nedokážu vám říct, jak se to stalo. Prostě se mi zatmělo před očima," vzpomínala důchodkyně.

Až dvacet let vězení hrozí důchodci Janu Š., který loni v říjnu v brněnském Králově Poli zastřelil třinácti ranami z pistole svou o dvě generace mladší milenku.
Důchodce, který v Králově Poli zastřelil milenku, dostal u soudu šestnáct let

Je podle svých slov připravená na jakýkoliv trest. "Nemám kam jít. Možná by mi bylo ve vězení líp," zakončila svou výpověď.