Oběť, která se nemůže bránit, si vybrala šestnáctiletá dívka. Snadno k penězům se jí podařilo přijít ve Staré ulici v centru Brna. Mladá žena tam brutálně přepadla čtyřiaosmdesá­tiletou důchodkyni. V loupeži dívce nezabránilo ani to, že stará žena se pohybuje o holi a sil na obranu ji nezbývá.

„Chovanka diagnostického ústavu na útěku si zřejmě nemusela v úterý v podvečer dávat příliš odvahy k napadení stařenky. Té se snažila vytrhnout z ruky kabelku. Stará žena se urputně bránila, tak ji bezohledná lupička povalila na zem a smýkla s ní pod auto. Až potom důchodkyně kabelku s maličkým obnosem peněz a doklady pustila,“ přiblížil útok brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Zlodějka i s kabelkou z místa činu utekla. Před spravedlností však neunikala dlouho. Oloupená žena totiž policistům pečlivě lupičku popsala. „Policisté pachatelku po krátké pátrací akci zadrželi a kvůli její agresivitě, kterou obracela i proti zasahující hlídce, jí museli spoutat. Poté ji umístili do policejní cely,“ doplnil Malášek.

Napadenou stařenku odvezla záchranka do nemocnice a nyní je v péči lékařů.