Incident se odehrál v úterý odpoledne v Líšni v křižovatce Klajdovské, Puchýřovy a Kosíkovy ulice. „Adresát požadoval kontrolu obsahu, což ale dopravce odmítl s tím, že může zkontrolovat pouze neporušenost obalu. Vzápětí se pokusil pachatel kurýrovi balíček vytrhnout. Při vzniklé tahanici se zmocnil mobilu i chytrých hodinek a utekl," popsal ve čtvrtek policejní mluvčí Pavel Šváb.

Okamžitá pátrací akce několika hlídek skončila bez výsledku. Možného pachatele se policistům podařilo vytipovat s pomocí pracovníků operačního střediska. „Měl bydlet jen několik bloků od místa události. Na zvonění v bytě nikdo nereagoval. Kriminalistům se ale podařilo sehnat příbuznou, která je pustila dovnitř. Vevnitř se skutečně skrýval podezřelý, který pochopil, že spadla klec," uvedl Šváb.

U sebe měl nejen ukradené věci, ale i marihuanu, kterou policistům také vydal. „Svého jednání později litoval," sdělil Šváb. Kriminalisté ho obvinili z loupeže a navrhli státnímu zástupci umístit jej do vazby, protože za dřívější trestnou činnost už je v podmínce.

Policisté kvůli případu nyní hledají muže středního věku. „Spolu s dalšími svědky se aktivně zapojil do pronásledování pachatele. Během incidentu vystoupil z auta značky Škoda, pravděpodobně Superbu třetí generace v šedé barvě, a vydal se ho pronásledovat. Přihlásit se může prostřednictvím linky 158. Uvítáme i svědectví projíždějících řidičů či záznamů z palubních kamer jejich vozů," doplnil Šváb.