Incident se odehrál v úterý odpoledne v Líšni v křižovatce Klajdovské, Puchýřovy a Kosíkovy ulice. „Adresát požadoval kontrolu obsahu, což ale dopravce odmítl s tím, že může zkontrolovat pouze neporušenost obalu. Vzápětí se pokusil pachatel kurýrovi balíček vytrhnout. Při vzniklé tahanici se zmocnil mobilu i chytrých hodinek a utekl," popsal ve čtvrtek policejní mluvčí Pavel Šváb.

Okamžitá pátrací akce několika hlídek skončila bez výsledku. Možného pachatele se policistům podařilo vytipovat s pomocí pracovníků operačního střediska. „Měl bydlet jen několik bloků od místa události. Na zvonění v bytě nikdo nereagoval. Kriminalistům se ale podařilo sehnat příbuznou, která je pustila dovnitř. Vevnitř se skutečně skrýval podezřelý, který pochopil, že spadla klec," uvedl Šváb.

Policie ČR. Ilustrační foto.
Znásilnění ve Skorkovského ulici v Brně: muž prchl k Staré osadě, pátrají po něm

U sebe měl nejen ukradené věci, ale i marihuanu, kterou policistům také vydal. „Svého jednání později litoval," sdělil Šváb. Kriminalisté ho obvinili z loupeže a navrhli státnímu zástupci umístit jej do vazby, protože za dřívější trestnou činnost už je v podmínce.

Policisté kvůli případu nyní hledají muže středního věku. „Spolu s dalšími svědky se aktivně zapojil do pronásledování pachatele. Během incidentu vystoupil z auta značky Škoda, pravděpodobně Superbu třetí generace v šedé barvě, a vydal se ho pronásledovat. Přihlásit se může prostřednictvím linky 158. Uvítáme i svědectví projíždějících řidičů či záznamů z palubních kamer jejich vozů," doplnil Šváb.