Exstarosta tvrdí, že se ve jeho případě angažoval především Petr Křipský z hospodářské kriminálky. Ten spolu s pěti komplici sedí od začátku měsíce ve vazbě a čelí obvinění kvůli korupci a vydírání podnikatelů. „Vše začalo v den voleb do zastupitelstva městské části v roce 2002. V době mé nepřítomnosti vtrhl do rodinného obchodu v čele zakuklených policistů. Prý na anonymní udání, že v něm mám složený kamion pašovaného rumu,“ řekl Hudlík.

Rum policisté nenašli. Podle Hudlíka byla celá akce jen snahou o jeho znemožnění jako politika. „Když už mne nemohli zatknout, chtěli, aby se alespoň vše rozneslo mezi lidmi,“ myslí si Hudlík.

Ve volební den skončily na policii Hudlíkova manželka Eva a dcera Andrea. „Drželi mne tam několik hodin. „Křipský vyhrožoval, že mne nechají vyhodit z vysoké školy, že mne zavřou do vězení. Nutili ze mne doznání, že v obchodě svých rodičů pracuji na černo. Přitom jsem jen bez nároku na mzdu vypomohla za nemocnou matku,“ řekla Andrea Hudlíková.

Volbami, v nichž Hudlíkovi Nezávislí zvítězili, však prý tlaky ze strany policie neskončily. „Stal jsem se starostou. A bylo to nejtěžší období mého života. Několikrát jsem musel z úřadu z domů s tím, že tam je kriminálka. Chodili i v noci. Nesmyslně mne třeba obvinili, když někdo na moji ukradenou občanku prodal brusku ukradenou někde v Třebíči,“ kroutil hlavou Hudlík.

Policie podle něj jednala na politickou objednávku. „Několikrát mi naznačili, že když odejdu z postu starosty, budu mít klid. Myslím, že šlo o to, aby se určití politici dostali k rozhodování o zakázkách. Před krajskými volbami v roce 2004 mne navíc přes prostředníka oslovili, abych z něčeho nekalého obvinil občanskodemokra­tického kandidáta na hejtmana Milana Venclíka,“ tvrdí Hudlík.

Právě Venclík figuruje v kauze policejního gangu jako svědek. Podle vyšetřovatelů po něm chtěli policisté peníze za očištění od obvinění z úplatkářství, které vznesli čtyři brněnští podnikatelé. Venclík kvůli němu podle svých slov prohrál volby. „Jednoznačně jednali na politickou objednávku. Šlo o moji likvidaci. Neobvinili mne podnikatelé, ale kriminálníci prohlašující, že mají zaručenou beztrestnost. Teď se ale ukazuje pravda,“ řekl Venclík.

Předražené zakázky

Volby v roce 2006 už ve Starém Lískovci Hudlík nevyhrál. Vládnout tam začali občanští demokraté. „Od policie jsem měl najednou klid. Na druhou stranu ale zametala pod stůl moje trestní oznámení. V nich jsem upozorňoval na podle mne předražené zakázky radnice,“ naznačil Hudlík.

Občanskodemokra­tický starosta Vladan Krásný, jehož Hudlík nepřímo obvinil, považuje prohlášení svého předchůdce za nesmysl. „Je to výmysl nemocného člověka. Co jiného může být někdo, kdo chodí po úřadě a předstírá, že se baví s americkým prezidentem jemuž cvičí elitní vojáky,“ rozčílil se Krásný.

Nařčení s předražovaných zakázek či dokonce snahy nefér diskreditovat politického protivníka odmítl. „Díky desítkám kontrol, které na nás Hudlík poslal, jsme snad nejzkontrolovanější úřad v republice. Pokud se na Hudlíka zaměřila policie, asi věděla proč. Udivuje mne třeba, že nebyl obviněn kvůli zakázkám za dvacet milionů, které podepsal bez schválení radou městské části,“ řekl Krásný.

Policejní inspekce se podle dopisu, který má Rovnost k dispozici, bude Hudlíkovým svědectvím zabývat. Podrobnosti ale nesdělila. „Stále platí informační embargo uvalené vrchním státním zástupcem. Než jej zruší, nemůžeme se vyjadřovat,“ řekla jen mluvčí inspekce Radka Sandorová.

ČTĚTE: Policejní gang: svědčila Strmisková