Sprejery v sobotu nad ránem udal všímavý svědek. "Policistům popsal muže, kteří sprejovali na fasády domů a na zaparkovaná vozidla. Na místo ihned vyrazilo několik hlídek. Nedaleko od posprejované dodávky objevili skupinku odpovídající popisu. Sprejeři však na policisty nečekali a utíkali pryč," uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Hlídka se za uprchlíky vydala a po chvíli vypátrala ve křoví ukrytého dvacetiletého mladíka a jeho o rok staršího komplice. "Ti se marně vymlouvali, nicméně ruce a oděv měli potřísněné barvou, takže bylo hned jasné, co před chvíli dělali," upřesnil mluvčí.

Přivolaný psovod se služebním psem pak vypátral i jimi zahozený sprej s barvou. "Mladíci skončili v policejní cele, kde mohou přemýšlet, jak nahradí škodu naštvaným lidem, kterým poničili majetek. Navíc musí počítat i s trestem za poškození cizí věci," dodal Chaloupka.

Sprejerům, kteří napáchali škodu za čtyřicet tisíc korun, za jejich přečin hrozí až rok vězení. Pokud se však ukáže, že toho mají na svědomí víc, můžou si za mřížemi pobýt až o další dva roky déle.