I přes dostatek důkazů pro obvinění policisté přesto žádají svědky, ať se obrátí na linku 158.

S informací o sporu, který útoku předcházel, přišel server iDnes.cz. Brněnskému deníku Rovnost informaci o konfliktu potvrdil starosta Žabovřesk Pavel Tyralík. Dodal že se budou snažit o lepší bezpečnostní opatření na škole. „Domluvili jsme se s ředitelem, že na škole instalujeme kamery. Důležité však je, aby rodiče respektovali řád školy a neměli do ní volný přístup,“ upozornil starosta.

Policisté ve středu vyloučili, že se jednalo o útok na děti nebo školu, před níž se muži pohádali. „Byl to osobní spor mezi dvěma muži, který bohužel vygradoval výstřely,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Dodal, že několik minut po incidentu policisté zadrželi podezřelého. Ostatní svědky vyslýchají vyšetřovatelé. Podrobnější informace mluvčí sdělit nemohl. „Kriminalisté od úterního večera intenzivně pracují na objasnění všech okolností případu. Vzhledem k výslechům svědků ale nemůžeme být konkrétní. Podezřelého jsme zatím neobvinili,“ doplnil Šváb.

Postřeleného muže ve velmi vážném stavu převezli záchranáři do Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Podle mluvčí nemocnice Petry Veselé bojuje o život. „Pacient je v kritickém stavu,“ upřesnila ve středu v osm hodin večer.