Kývl na kamarádovu nabídku, že v jeho bytě může přespat, a než ulehl, vyšel se rozhlédnout na balkon. „Jenže lehce podnapilý přítel ho tam z legrace zavřel a v mžiku usnul tak tvrdě, že volání ani klepání na dveře už neslyšel," popsal Šoba.

Z dočasného vězení uprostřed bohunického sídliště jednatřicetiletého muže zanedlouho vysvobodili strážníci. „Probudili spícího majitele a v jeho přítomnosti otevřeli balkon. Když pochopil důvod nečekané noční návštěvy strážníků, omluvil se a zachráněný muž hlídce poděkoval," doplnil mluvčí strážníků.

Oba přátelé se rychle udobřili a celé příhodě se od srdce zasmáli.

Sprejera poblíž fontány u Janáčkova divadla v Brně chytili v úterý strážníci.Zdroj: MP BrnoSprejoval na fontánu u Janáčkova divadla

Poblíž fontány u Janáčkova divadla v Brně se v úterý ráno krčil třiadvacetiletý muž s modrým sprejem v ruce. „Do výtvoru na stěně byl tak zabraný, že vůbec nepostřehl projíždějící auto městské policie,“ popsal ve středu mluvčí strážníků Pavel Šoba.

V okolí byla silně cítit čerstvě nastříkaná barva. Strážníci navíc viděli, že oděv i ruce má potřísněné modře a růžově a shodná byla barva graffiti i sprejů, které měl u sebe. „Hlídka následně zjistila, že čerstvé a velmi podobné výtvory jsou hned na třech různých místech zhruba na ploše tří čtverečných metrů," doplnil Šoba.

Mladík je podezřelý z trestného činu, přebrali si ho republikoví policisté.