Na základě tohoto paragrafu tam Hrubého ve čtvrtek poslal okresní soud Brno-venkov. Potvrdila to jeho obhájkyně Klára Slámová. „Podle soudu by mohl ovlivňovat svědky a pokračovat v trestné činnosti,” vysvětlila rozhodnutí soudu advokátka.

Hrubý je ve vazbě kvůli tomu, že před týdnem napadl přítelkyni v jejich bytě v Mokré-Horákově na Brněnsku. „Vyhrožoval jí zabitím a ohrožoval ji pistolí. Na místo jsme proto poslali zásahovou jednotku,“ popsal případ šéf policistů z Brněnska Jaromír Novotný. Muž je obviněný z nebezpečného vyhrožování a hrozí mu až tříleté vězení.

Policisté ho zadrželi v pondělí, kdy šel v jiném případě vypovídat na státní zastupitelství v Ostravě. Podle Slámové se tam přihlásil policistům dobrovolně. „Má strach o život. Požádal dokonce o policejní ochranu,” uvedla den po jeho zatčení Slámová.

Podle některých informací Hrubý v Ostravě vypovídal v kauze takzvaného Toflova gangu, který měl dvanáct let vydírat podnikatele. Odmítli to ale komentovat jak policisté, tak jeho advokátka.

Že se Hrubý policistům přihlásil mohlo podle některých jeho známých souviset s možným propuštěním několika členů Toflova gangu z vazby. Ve středu o něm rozhodoval soud. Nakonec se na svobodu vrátil pouze jeden z jeho údajných šéfů Rudolf Setvák, který měl v době působení u policejní inspekce činnost gangu krýt. Krátce po propuštění se k případu nechtěl nijak vyjadřovat.

Čtěte také: Policie: Hrubému hrozí až tři roky ve vězení