"Z prvotního vyšetřování vyplynulo, že poškozený se pravděpodobně v předcházejícím dni přihlásil na svůj účet pomocí odkazu, který mu nabídl internetový vyhledávač. Do podvodného formuláře, který se tvářil jako stránky jeho banky, pak vyplnil přihlašovací údaje. Ty pak v noci během půldruhé hodiny zneužil neznámý pachatel. Při několika transakcích zmizely z účtu skoro dva milióny korun," uvedl mluvčí Policie České republiky Bohumil Malášek.

Poloviční ztrátu potom podle Maláška nahlásil třiapadesátiletý muž z Blanenska, který uvěřil podvodnému telefonátu, v němž mu údajný bezpečnostní pracovník banky sdělil, že je jeho účet napadený hackery. Zároveň poradil, že by bylo vhodné vybrat všechny uložené peníze a tyto v Brně vložit do přesně určeného bitcoinmatu. Muž uvěřil i dalšímu doporučení a sjednal si rychlou půjčku. I tyto peníze přesně podle pokynů převedl na kryptoměnu. Mluvčí uvedl, že celkem přišel o více než milión korun.

Tři čtvrtě tuny tablet s obsahem efedrinu zajistili jihomoravští celníci při silniční kontrole. Je to největší záchyt za posledních pětadvacet let.
VIDEO: Zátah na D2 mezi Břeclaví a Brnem, odhalili tunu tablet na výrobu drog

Zhruba pětinu peněz potom ztratil pětapadesátiletý muž, který naletěl SMS zprávě, že mu byl poskytnut dvacetitisícový příspěvek na domácnost. Přesně podle pokynů se pak za pomoci zaslaného falešného odkazu přihlásil do svého internetového bankovnictví. Data získal podvodník, který z jeho účtu během několika transakcí odčerpal necelých dvě stě tisíc korun.

Z víkendových nešťastníků nakonec nejlépe dopadla čtyřiatřicetiletá žena. Ta reagovala na poutavý internetový inzerát s nabídkou zajímavých a především výnosných investic. Postupně pak za pomoci podvodného bankéře naposílala na různé účty skoro sto sedmdesát tisíc korun. Podvodník se následně odmlčel.