Na místo strážní přijeli na základě telefonát kolemjdoucích, kteří nahlásili, že si na místě muži aplikují drogy. „Skupinka osob posedávající na lavičkách byla příchodem hlídek viditelně rozladěna, všudypřítomný byl odér alkoholu. Strážníci oslovili čtyřicetiletého muže a jeho známého, zda u sebe mají nějaké omamné látky,“ popsala mluvčí městské policie Tereza Kadrnožková.

Protože muži nechtěli spolupracovat, strážníci zavolali na místo státní policisty. „Ještě před jejich příjezdem se situace výrazně změnila. Čtyřicetiletý muž i přesto, že ho hlídka vyzvala, aby zůstal na místě, se náhle zvedl a rozběhl se proti strážníkům. Ti okamžitě zareagovali a muže spoutali,“ uvedla Kadrnožková.

To rozčílilo druhého muže a pokusil se známému pomoci. Když se mu to nepovedlo, vylili si vztek na opodál stojícím autě. „ K jeho smůle to bylo služební auto strážníků. Poté, co muž dvakrát udeřil do skla auta, k němu doběhli a spoutali i jeho. Situaci komplikovalo také několik psů, kteří se při vyhrocené situaci vytrhli z vodítek a pobíhali kolem,“ popsala Kadrnožková.

Vše se uklidnilo poté, co přivolaní republikoví policisté oba muže prohlédli kvůli možnému držení drog a vyloučili trestný čin. Strážníci jim pak přivolali sanitku. Čtyřicetiletému muži oznámili, že je podezřelý z neuposlechnutí výzvy. Jeho o šest let mladší známý se bude zodpovídat kvůli bouchání do služebního auta z přestupku proti majetku.