Osudným se sedmadvacetiletému recidivistovi z Brna stala krádež auta značky Subaru, které muž zcizil koncem minulého měsíce z rodinného domu. „Dostal se do něj jednoduše, poničením garážových vrat. Následně všechno prohledal. Kromě cenností a dokladů zloděj sebral i elektrické jízdní kolo a i klíče od zaparkovaného vozidla,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Zdi u zastávky v Čertově rokli obsadili čerti. Tedy v podobě profesionálních graffiti. Ty zdobí i dalších jedenáct tramvajových mostů po celém městě.
Jako v pekle: v rokli řádí čerti, tramvajové mosty v Brně zdobí graffiti

Následující se den se však zloděj s ukradeným vozem promenádoval kolem služebny, z níž právě mířila společně s dcerou žena, kterou okradl. Brňanka pak nejen zalarmovala policista, nýbrž se sama rozhodla muže pronásledovat. „Dvoučlenná osádka se je pokusila setřást. Drama ale za pár minut nechtě vyřešil sám mladík za volantem. Zajel totiž do slepé ulice, a když se pokusil z bezvýsledné situace vymanévrovat, ženy mu pohotově se svým autem nekompromisně zatarasily cestu,“ doplnil Vala.

Zdroj: Youtube

To už se k honičce přidali i policisté, kteří oběma mužům zabránili v útěku po svých. V současnosti je mladík podezřelý z trestných činů krádež, porušování domovní svobody a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Při zatýkání se rovněž odmítl podrobit testu na drogy a měl platný zákaz řízení.

Nejedná se však o celkový výčet jeho provinění, kriminalisté totiž prověřují další případy, ve kterých by mohl stíhaný Brňan hrát nějakou roli.