Třicetiletí muži z Třebíčska si ženu vytipovali náhodně. „Mysleli si, že Vietnamci budou mít peníze na zaplacení výkupného, protože mají tržnice. Několik hodin proto jezdili po Brně a čekali, až uvidí samotnou ženu. Když pak jednu takovou zahlédli jít v noci na 5. srpna Olomouckou ulicí, kudy se vracela z továrny, naložili ji do auta a odvezli pryč,“ popsal chování únosců kriminalista Pavel Kříž, který případ vyšetřoval.

Muži přitom ženě hrozili elektrickým paralyzérem a nožem. Vietnamce poté sebrali telefon, našli si poslední hovory a zkoušeli obvolávat její známé. „Když se dovolali jejímu bývalému příteli, který rozuměl česky, chtěli po něm půl milionu výkupného. Hrozili, že ji jinak znásilní a zabijí. Muž byl ze středních Čech a tak vše hned ohlásil mladoboleslavským policistům. Když pak tamní kriminalisté zjistili, že žena je z Brna, požádali nás o pomoc,“ uvedl Kříž.

Protože bývalý přítel nebyl schopný rychle sehnat peníze na výkupné, volali únosci ještě jejímu strýci. „Shodou okolností mu zavolali zrovna ve chvíli, kdy byl kvůli únosu na policii. Potřebovali jsme totiž, aby nám toho řekl o neteři co nejvíc,“ doplnil Kříž.

Muž pak byl s únosci v kontaktu a s pomocí policistů se snažil dohodnout s dvojicí podmínky předání. Druhý den odpoledne pak sklapla past. „Muži chtěl převzít peníze ve Vysokých Popovicích na Brněnsku. Proto jsme tam s mužem jeli a zajistili okolí místa předání. V akci byla mimo jiné i zásahová jednotka. Strýc unesené ženy pak podle pokynů hodil igelitku, ve které měly být peníze, pod viadukt. Za chvíli přijelo na blízkou benzínku auto a vystoupila z něj Vietnamka. Auto se potom zase rozjelo a zastavilo až u viaduktu. Jeden z mužů pak vystoupil a chtěl tašku s kořistí sebrat. To už se mu ale nepovedlo. V tu chvíli jsme totiž zasáhli a oba únosce zatkli,“ vylíčil případ Kříž.

Policisté poté ženu vyslechli a zjistili přitom, že ji pachatelé nejen unesli, ale dokonce i znásilnili. „K únosu se poté muži přiznali, k tomu, že ženu znásilnili se ale odmítli vyjádřit,“ řekl kriminalista Luděk Blahák, který se na vyšetřování také podílel.

Oba muži poté skončili ve vazbě. „Nyní jim hrozí až dvanáctileté vězení za braní rukojmí a znásilnění,“ dodal Blahák.