Muž se za desetiměsíční období od loňského léta do letošního března přiznal k osmadevadesáti krádežím, podle policistů jich ale může být víc. Napáchal přitom škodu za milion dvě stě tisíc korun. Kromě jižní Moravy objevili policisté případy krádeží od stejného pachatele také na Vysočině či v Čechách. „Nejčastěji mířil do restauračních zařízení, především na sportovištích. Obvykle bral alkohol a cigarety, nepohrdl například plnými i prázdnými sudy od piva, odloženým počítačem či elektronikou. Odcizil také boxovací pytel, měničku bankovek i elektrické nářadí,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Policistům zloděj opakovaně unikal, většinou po automobilových honičkách. „Proto jsme jej nyní zadrželi za pomocí zásahové jednotky. Měl velký zájem také o motorová vozidla, která různě střídal i s registračními značkami a tankoval benzín bez placení,“ přiblížil vedoucí územního odboru Brno-venkov Jaromír Novotný.

Až namířená služební zbraň devětadvacetiletého muže na útěku zastavila. Honičku v pondělí v brněnské Polní ulici způsobil špatným parkováním.
Dramatickou honičku Brnem spustilo špatné parkování. A ukončila namířená zbraň

Poprvé policii ujel v polovině února na Znojemsku, když na pole, kde uvízl . „Nebyl ale dostatek důkazů proto, aby muž skončil za mřížemi,“ zmínil Malášek.

Do vazby se muž dostal až nyní po vykradení pěti stavebních kontejnerů v Dambořicích na Hodonínsku a vyloupení restaurace ve Velkých Hostěrádkách na Břeclavsku. „Muži hrozí dva až osm let vězení za krádeže, poškození cizí věci, maření úředního rozhodnutí a omezení domovní svobody,“ řekl Novotný.

Sedmnáctiletý mladík napadl a okradl v noci na úterý důchodkyni poblíž podchodu na brněnské Staré Osadě. Osmdesátiletou ženu povalil na zem a utekl i s její nákupní taškou.
Přepadl osmdesátiletou ženu s berlí. Tašku držela pevně, skončila na zemi

Zloděj přitom už má svou kriminální minulost. Ve vězení byl už celkem šestkrát. Podle policistů začal po svém posledním propuštění znovu krást kvůli penězům, protože mu jeho zaměstnavatel nevyplácel mzdu.