Vše o kauze čtěte

ZDE

V pondělí o tom informovala Mladá fronta Dnes. Přihlásil se jí muž, který spis našel v kavárně. Podle něj ho tam nechal Petr Hoskovec, který v kauze vystupoval jako jeden z hlavních svědků obžaloby. Svědek se přitom ke spisu nesmí dostat, aby nebyl zaujatý. To, že měl Hoskovec část spisu u sebe, je tak novým důkazem, ke kterému může přihlížet i odvolací soud v Olomouci.

Informace o úniku nepřekvapila bývalého starostu Kvapila. „O ovlivňování svědků víme. Náš případ je jako velký detektivní příběh o setkání s justiční mafií. Svědci v naší kauze jsou skutečně zastrašovaní,“ podotkl Kvapil.

Otázkou zůstává, jak se Hoskovec ke spisu dostal. Mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek v pondělí odmítl, že by ho svědek mohl získat od kriminalistů, kteří případ vyšetřovali. Případnou vinu policistů na úniku informací přesto zkoumá policejní inspekce.

Možným pochybením svých pracovníků se zabývá také krajské státní zastupitelství v Brně. „Přestože z informací Mladé fronty nevyplývá, že spis unikl od nás, tuto možnost prověřujeme. O pomoc požádáme také inspekci ministra vnitra,“ řekl mluvčí krajských žalobců Hynek Olma.

JAN NĚMEC
PETR JEŘÁBEK